Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy. Polacy oddają cześć Wielkiemu Papieżowi

Dziś Polska pokazała, że kocha, pamięta i nie pozwoli obrażać św. Jana Pawła II. W największych miastach, m.in. Warszawie i Krakowie, ruszyły marsze papieskie w 18. rocznicę odejścia Papieża do Domu Ojca.  W naszym regionie także nie zabrakło wydarzeń upamiętniających postać i pontyfikat św. Jana Pawła II.

W Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Parczewie i Radzyniu Podlaskim odbyły się msze święte w intencji Ojczyzny zamówione przez senatora Grzegorza Biereckiego. Parlamentarzysta złożył kwiaty pod pomnikiem Papieża w Miedzyrzecu Podlaskim. Wieczorem w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej odbyła się droga krzyżowa, po której bialczanie przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II przy ul. Narutowicza.

– Jan Paweł II był najwybitniejszym Polakiem w dziejach. Bez niego nie byłoby wolnej Polski, nie byłoby religijnego, moralnego i narodowego przebudzenia, które doprowadziło nas do wolności. Nasz Wielki Papież jest u nas czczony i otaczany wyłącznie dobrą pamięcią. Wiemy o tym na Południowym Podlasiu, dajemy temu wciąż na nowo świadectwo. Ci, którzy chcieli tę pamięć zbrukać ubeckimi fałszywkami musieli przegrać. My musimy zaś strzec dziedzictwa świętego Jana Pawła II – powiedział nam senator Grzegorz Bierecki.

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info/Twitter