Naćpany szalał po Białej Podlaskiej

Patrol bialskiej prewencji zatrzymał 24-letniego kierowcę Audi. Mężczyzna podróżował pod wpływem narkotyków. Amfetaminę miał również w portfelu. 24-latek trafił do policyjnego aresztu, a auto na policyjny parking. – Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy – wyjaśnia policja.

Do zdarzenia doszło po godzinie 3.00 nad ranem na ulicy Robotniczej w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze bialskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej Audi. Uwagę mundurowych przykuło zachowanie siedzącego za kółkiem 24-letniego mieszkańca gminy Łomazy. Mężczyzna był trzeźwy, jednak mundurowi podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Potwierdził to również przeprowadzony przez funkcjonariuszy test. Od mężczyzny pobrana została krew do badań na zawartość substancji zabronionych.

Dodatkowo w portfelu kierowcy, policjanci ujawnili woreczek z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia, natomiast auto trafiło na policyjny parking.

– Wyjaśniamy wszystkie okoliczności zdarzenia. Kierowanie autem pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku posiadania narkotyków kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności – poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.