Młodzi mieszkańcy regionu chcą mieć wpływ na to, co się dzieje

To ważna inicjatywa młodych mieszkańców powiatu bialskiego. Stowarzyszenie Głos Młodości we współpracy z lokalnymi działaczami społecznymi, samorządowcami i politykami wystąpiło z inicjatywą Młodzieżowej Rady Powiatu Bialskiego. Rada ma być głosem doradczym i wskazywać samorządowcom problemy, które dziś zajmują młodych ludzi w naszym regionie. To bardzo cenna inicjatywa, która świadczy o dużym zaangażowaniu naszej młodzieży w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

Wystosowanie wniosku poprzedziło spotkanie młodzieży z politykami i działaczami z naszego regionu: posłem Dariuszem Stefaniukiem i samorządowcami wicestarostą powiatu bialskiego Januszem Skólimowskim, wójtem gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofem Adamowiczem i zastępcą burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego Pawłem Łysańczukiem.

– Owocem naszego spotkania jest konsensus na temat inicjatywy utworzenia Młodzieżowej Rady Powiatu Bialskiego, bardzo dziękuję za to wsparcie – powiedział Kacpr Budrewicz, przewodniczący Stowarzyszenia Głos Wolności.

– Dla mnie to wielki powód do radości, że widzę kolejne pokolenie mieszkańców naszego regionu, którym na sercu leży nasza mała ojczyzna. Mam wielkie nadzieję, że ci młodzi ludzie, w najbliższych latach staną się ważnym głosem naszej społeczności i będą budować dobrobyt całego regionu – powiedział poseł Dariusz Stefaniuk, nie kryjąc radości z aktywności młodych działaczy.