PiS reprezentantem polskiej wsi. Dziś w Sejmie ważne ustawy z pomocą dla rolników

– Rząd PiS jest reprezentantem  wsi. Na dobre i na złe jesteśmy z polskimi rolnikami. W przeciwieństwie do naszych poprzedników politycznych, gdy pojawia się kryzys, działamy i wprowadzamy konkretne rozwiązania – powiedział rzecznik rządu Piotr Muller.
– Dziś Sejm pracuje nad propozycjami przyjętymi poprzednio przez rząd. Dotyczy to m. in. podwyższenia dofinansowania do paliwa rolniczego z 1,20 zł do poziomu 1,46 zł zł/litr oleju napędowego za okres od 1 lutego do 31 lipca 2023 r. Dodatkowo, po akceptacji Komisji Europejskiej, dopłata będzie mogła być podwyższona do 2 zł za litr. Sejm pracuje też nad ustawą, która ułatwi proces budowlany na terenie gospodarstw rolnych. Chodzi o rozwiązania, które pozwolą w szybki sposób, bez zbędnych formalności, budować przestrzenie magazynowe na zboże. Sejm zajmuje się również ustawą powołującą Fundusz Ochrony Rolnictwa – za jego pośrednictwem producenci rolni będą mogli otrzymać rekompensatę za niezapłacone dostawy produktów rolnych – wyjaśnił Muller. 
Przypomnijmy, że wczoraj minister rolnictwa Robert Telus podpisał rozporządzenie pozwalające na trzymanie świń na własne potrzeby. Każdy rolnik będzie mógł hodować w ten sposób jedną lochę lub 10 tuczników. Jak zauważy w rozmowie z naszym portalem senator Grzegorz Bierecki, to ważna decyzja, która była bardzo oczekiwana przez rolników z naszego regionu.

Podczas spotkań z mieszkańcami wielokrotnie zwracano mi uwagę na ten problem, o czym później otwarcie mówiłem w Warszawie. Cieszę się, że ministerstwo wsłuchało się w te głosy i nowe rozwiązanie niebawem wejdzie w życie. To bardzo dobra decyzja, która, jestem o tym przekonany, zostanie dobrze przyjęta przez mieszkańców wsi zaznaczył Grzegorz Bierecki, nie kryjąc radości z faktu, że rząd i ministerstwo wsłuchują się w głosy mieszkańców. – To dla mnie sól demokracji, aby wsłuchiwać się w głos obywateli. Po to jesteśmy reprezentantami ludzi, by te głosy przekazywać dalej i zawsze cieszy, gdy ten głos jest słyszalny – dodał senator z Południowego Podlasia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Na tę decyzję czekało wielu rolników! Rząd przywraca możliwość trzymania świń na własne potrzeby

 

Źródło: twitter Autor: red.
Fot. twitter