Premier Szydło o Tusku: Jeździ po Polsce taki Donald Burczymucha i jęczy

Jeździ po Polsce taki Donald Burczymucha i ciągle narzeka, jęczy, w zamian niewiele proponuje, ale ostatnio staje się też coraz bardziej agresywny i uderza w godność Polaków – powiedziała podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości była premier Beata Szydło. W warszawskim spotkaniu uczestniczą czołowi politycy partii, z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim na czele. 

– Nie odrzucamy nikogo. Chcemy, żeby nasze programy wypełniały oczekiwania każdego z Państwa. Nie tworzymy programów dla wyborców PiS-u. Tworzymy programy dla wszystkich — mówiła Beata Szydło.

– Jeździ po Polsce taki Donald Burczymucha i ciągle narzeka, jęczy, w zamian niewiele proponuje, ale ostatnio staje się też coraz bardziej agresywny i uderza w godność Polaków. Jeżeli on jest tak agresywny i obraża Polaków, którzy korzystają z programów, to następnym krokiem zapewne będzie to, że będzie chciał je odebrać – podkreślała była premier. Beata Szydło nawiązywała w ten sposób do wypowiedzi Tuska, w której mówił on, że wyborcy PiS dzięki „socjalowi” nie muszą pracować więc „chleją i biją”.

Beata Szydło zwróciła uwagę, że program 500 Plus działa w Polsce już od 7 lat.

– W przestrzeni publicznej często prowadzona jest dyskusja o 500 plus. Warto o tym rozmawiać, ponieważ ten program dał poczucie godności polskim rodzinom i pokazał, że polskie państwo w centrum swojego zainteresowania stawia rodzinę – powiedziała europosłanka PiS. – Nasz 7-latek nieźle się sprawił i teraz należy porozmawiać o jego przyszłości.

– Seniorzy byli kolejną pomijaną grupą. Myśmy powrócili do poprzedniego wieku emerytalnego, daliśmy ludziom możliwość wyboru – mówiła Beata Szydło.

Wiceszefowa partii rządzącej zachęcała Polaków, aby dołączyli do PiS i dzielili się swoimi propozycjami. – Chcemy wprowadzać nowe rozwiązania. Tak jak poprzednio ruszamy w trasę. – Mało nas do pieczenia chleba. Niech każdy Polak dołączy do naszej drużyny, do naszego ula, po to by podzielić się swoimi propozycjami. Mamy różne poglądy, jesteśmy z różnych środowisk – na tym polega demokracja. Nie wykluczamy nikogo z naszej rozmowy. (…) Zapraszamy, jak się rozczarowaliście, chodźcie do nas – zaznaczyła.

Dalsza część konwencji PiS jutro. Mamy poznać kilka propozycji programowych na trzecią kadencję.

Źródło: wPolityce.pl Autor: red.
Fot. PiS