Konwencja PiS w Białej Podlaskiej. „Trzeba wygrać dla Polski. Przyszłość zaczyna się dzisiaj”

– Zwyciężymy, bo chcemy, żeby Polska była wymarzonym miejscem do życia dla każdego. Polska jest jedna – tak samo ważna w Białej Podlaskiej, Tucznej i Sosnówce, jak w Warszawie czy Wrocławiu – mówili politycy Prawa i Sprawiedliwości na konwencji w Białej Podlaskiej.

Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II. Jej hasłem było „Polska jest jedna”. Nawiązuje ono do polityki Prawa i Sprawiedliwości, polegającej na równomiernym rozwijaniu wszystkich części kraju. Nie mogło zabraknąć więc nawiązania wszystkich inwestycji i programów społecznych, jakie w ciągu ostatnich ośmiu lat diametralnie zmieniły na lepsze nasz region.

Senator Grzegorz Bierecki przypominał swoje pierwsze miesiące w polityce, kiedy, wstrząśnięty wydarzeniami w Smoleńsku, gdzie zginęło wielu jego przyjaciół i współpracowników, postanowił bezpośrednio włączyć się w walkę Prawa i Sprawiedliwości o prawdę i lepszą Polskę. Mówił o kampanii wyborczej w 2011 roku. Podczas przerwy pomiędzy spotkaniami z mieszkańcami Południowego Podlasia Bierecki poszedł do sklepu spożywczego po drobne zakupy.

– Przede mną stała kobieta z dwójką dzieci. Bardzo długo szukała pieniędzy w portfelu. Bardzo długo szukała… A potem poprosiła o trzy jajka. I te trzy jajka stały się dla mnie symbolem tego, co my mamy zmienić. My chcemy, żeby polskie rodziny miały pełne lodówki. To jest nasz cel! – mówił przy burzy braw senator Grzegorz Bierecki.

Honorowy gość konwencji, minister edukacji i nauki  Przemysław Czarnek przypomniał niedawną wizytę w Białej Podlaskiej Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego, podczas której wylało się prawdziwe morze hejtu na PiS i wszystko, co dla naszego regionu zrobił rząd Zjednoczonej Prawicy. Czarnek wytknął niebywałą wręcz hipokryzję prezydenta Michała Litwiniuka, który przez niemal pełną kadencję był wiceprezydentem miasta u boku prezydenta Dariusza Stefaniuka i który doskonale wie, jak wygląda prawda o wsparciu rządu dla Południowego Podlasia.

– Tu był Tusk z Trzaskowskim i stał koło bezwstydnego waszego prezydenta Michała Litwiniuka. Ten sam młody człowiek, który przez kilka lat współpracował z Darkiem i dokładnie widział zmiany w infrastrukturze, inwestycje w tym mieście i w tym powiecie potężnie i stał obok ich dwóch – mówił Czarnek. – Tak, to wstyd dla Białej Podlaskiej – powiedział o Litwiniuk minister edukacji i nauki.

– Czy chcemy Polski dla wszystkich, czy chcemy Polski Tuska, takiej, która śmieje się w twarz Polkom i Polakom, która nazywa nas pijakami, która nazywa nas menelami, która mówi, że my się pracą nie zhańbiliśmy. I taki człowiek ma być premierem? Mi się to nie mieści w głowie – mówił poseł Dariusz Stefaniuk. – To jest dzisiaj autentyczne pytanie, które zadał kiedyś w parlamencie śp. Jan Olszewski: nie jaka, ale czyja ma być Polska. Na jesieni odeślijmy Tuska do lamusa. A zwycięstwo na jesieni otworzy nam zwycięstwo na wiosnę, tak, żeby samorząd i rząd patrzyły w tę samą stronę – apelował parlamentarzysta.

– Święty Jan Paweł II powiedział: przyszłość zaczyna się dzisiaj, a nie jutro. Zwyciężymy! – zakończył poseł Dariusz Stefaniuk.

Dzisiejsze spotkanie było też okazją do wręczenia ministrowi Czarnkowi medalu za zasługi dla bialskiej uczelni. Wczoraj rektor Akademia Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II prof. Jerzy Nitychoruk wyróżnił w ten sam sposób senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka.

Poza Jego Magnificencją Rektorem i politykami Prawa i Sprawiedliwości w wydarzeniu uczestniczyli, Jerzy Sadowski, prorektor ds. Filii Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie – Filia w Białej Podlaskiej, Jerzy Szwaj, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Barbara Barszczewska. Samorząd reprezentowali również Dariusz Litwiniuk, kierownik Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej, starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski, burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, burmistrz Parczewa Paweł Kędracki i Jacek Danieluk, burmistrz Terespola.

W auli zasiedli również Marcin Babkiewicz, wójt gminy Sosnówka, Kamil Kożuchowski, wójt Gminy Piszczac, Zygmunt Litwiniuk, wójt Gminy Tuczna, Kazimierz Weremkowicz, wójt Gminy Rossosz, Jerzy Troć, wójt Gminy Kodeń, Jacek Szewczuk, wójt Gminy Rokitno, Ireneusz Demianiuk, wójt Gminy Komarówka Podlaska, Łukasz Jaszczuk, wójt Gminy Sławatycze i Wiesław Fila, wójt Gminy Janów Podlaski.

Nie zabrakło przedstawicieli instytucji państwowych i biznesu, m.in. Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, Cezary Jędruszczak, dyrektor Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Jarosław Kwasek prezes zarządu PGE SA Dystrybucja.

W rozmowach o Polsce uczestniczyli też, jak zawsze, radni naszych powiatów i miast a także przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich i strażacy z OSP.

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info