Rosja zapowiada zemstę! Chcą uderzyć w polskie firmy transportowe

Moskwa atakuje! Deputowani do Dumy Państwowej, tak zwanego parlamentu Rosji, zarekomendowali rządowi wprowadzenie zakazu poruszania się po rosyjskich drogach polskim przewoźnikom. 

Jak inormuje telewizja Biełsat, rekomendacja Dumy była jednogłośna. Wprowadzone mają być rozporządzenia, które zakazywałoby poruszania się po rosyjskich drogach polskim przewoźnikom „umożliwiając przemieszczanie się ich pojazdów od granicy państwowej Federacji Rosyjskiej do najbliższych terminali celnych w celu przekazania przyczep lub naczep, lub przeładowania towarów na środki transportu rosyjskich przewoźników”.

Rosjanie chcą też wprowadzenia… zakazu tankowania przez polskich kierowców po rosyjskich cenach. Koszt paliwa dla Polaków ma być ustalony na poziomie cen unijnych.

– Polskie władze muszą odpowiedzieć za burzenie pomników naszych żołnierzy i oficerów, za rusofobiczną politykę, zaczynając od wyjaśnienia swoich działań ponad 20 tysiącom kierowców, którzy w wyniku ich postępków stracą pracę, a około 2 tys. polskich firm transportowych zbankrutuje — powiedział przewodniczący Dumy Wieczesław Wołodin.

 

Źródło: belsat.eu Autor: red.
Fot. red.