Fortuna dla wybrańców Michała Litwniuka! „Dostają 110 procent ustawowego maksimum”

Szok. Prawie 2, 5 miliona złotych dostali od 2019 roku ludzie Michała Litwiniuka, którzy są członkami rad nadzorczych komunalnych przedsiębiorstw. Zdaniem Białej Samorządowej, nominaci prezydenta dostają więcej, niż maksimum przewidziane w ustawie.

Pytanie dotyczące składów i wynagrodzeń miejskich spółek komunalnych zadał 3 miesiące temu radny Jan Jakubiec. Michał Litwiniuk powinien odpowiedzieć na wniosek rajcy w ciągu dwóch tygodni. Zwlekał jednak i zwlekał a dziś już wiemy, dlaczego. Wybrańcy a często po prostu koledzy uśmiechniętego prezydenta z Platformy Obywatelskiej kasują gigantyczne pieniądze. W tym samym czasie Litiwniuk i jego partia gardłują o „standardach”, „oszczędności”, „rozdawnictwie” i tak dalej.

„Suma wynagrodzeń wypłaconych członkom rad nadzorczych powołanych przez prezydenta Litwiniuka w latach 2019-2022 wynosi 2 331 694 zł (słownie: dwa miliony trzysta trzydzieści jeden tysięcy sześćset dziewięćdziesiąt cztery złote)” – informuje w poście na Facebooku Biała Samorządowa.

Radni publikują zestawienie sumy wynagrodzeń 6 najlepiej zarabiających obecnych członków rad nadzorczych za lata 2019-2022. Oto ona:

Marcin Pieczyński (PEC) 235 244,76 zł

Krzysztof Trochimiuk (Wodociągi) 225 304,60 zł

Przemysław Bałut (PEC) 207 220,08 zł

Stefan Karasiński (PEC) 207 220,08 zł

Lidia Łysakowska (ZGL) 183 569,86 zł

Maciej Buczyński (Wodociągi) 171 126,97 zł

Ludzie Michała Litwiniuka dostają jednocześnie pieniądze za pracę na innych stanowiskach obsadzanych przez miasto. Krzysztof Trochimiuk jest jednocześnie prezesem MZK i przewodniczącym rady nadzorczej bialskich wodociągów. Konrad Afaltowski prezesuje Zieleni i jest członkiem rady nadzorczej MZK. Lidia Łysakowska przewodniczy radzie nadzorczej ZGL, jednocześnie pracując jako prawnik w bialskim magistracie zaś wiceprezydent Maciej Buczyński jest jednocześnie członkiem rady nadzorczej wodociągów. Uff…

Biała Samorządowa przypomina, że „prezydent jako jednosobowe zgromadzenie wspólników może ustanawiać wysokość wynagrodzenia członków rad nadzorczych spółek miejskich w wysokości od 0 zł DO maksimum (obecnie), a nawet dorzuć ekstra DO 10% (obecnie) ze względu na funkcję pełnioną w organie nadzorczym spółki lub uczestnictwo w funkcjonującym w jego ramach komitecie”.

– Biorąc pod uwagę powyższe oraz stan finansów bialskich spółek miejskich, w tym podwyżki opłat dotykające Mieszkańców Białej Podlaskiej za m.in. ciepło, wodę i czynsz pytamy: dlaczego wybrańcy prezydenta Michała Litwiniuka w radach nadzorczych spółek miejskich otrzymują wynagrodzenia na poziomie 110% możliwego MAKSIMUM wynikającego z Ustawy – czytamy na FB Białej Samorządowej.

 

 

Źródło: FB Biała Samorządowa Autor: red.
Fot. FB