Po długiej walce z chorobą odszedł Riad Haidar. Był cenionym lekarzem i posłem

Riad Haidar nie żyje. Ceniony lekarz z Białej Podlaskiej, społecznik a od 2019 roku także poseł na Sejm odszedł po długich zmaganiach z ciężką chorobą. Miał 71 lat.

O śmierci Riada Haidara poinformowano na jego profilu w serwisie Facebook. 

„Szanowni Państwo,
z wielką przykrością i żalem informujemy, że dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, Poseł na Sejm RP. Wszelkie inne informacje zostaną podane w odrębnym komunikacie” – brzmi wpis.

Publicznie o śmierci parlamentarzysty poinfomowała także wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Riad Haidar pochodził z Syrii. Skończył studia medyczne na Akademii Medycznej w Lublinie. Od 1991 roku pracował na oddziale neonatologicznym szpitala w Białej Podlaskiej, przez wiele lat był ordynatorem bialskiej neonatologii. Mieszkańcy regionu znali go jako doskonałego, pełnego oddania lekarza ale także jako społecznika – Riad Haidar angażował się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będąc długoletnim szefem bialskiego sztabu tej akcji.

W latach 2002-2010 Haidar zasiadał w bialskiej radzie miasta. Od 2010 do 2019 roku był radnym sejmiku województwa lubelskiego. W 2019 roku został wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Źródło: FB Autor: red.
Fot. FB