To największa inwestycja w historii Kodnia. Będą nowe drogi za prawie 14 milionów!

Historyczne wydarzenie w gminie Kodeń. Właśnie podpisano umowę inwestycyjną na budowę dróg z Okczyna do Kostomłotów i z Kodnia do Dobromyśla. – Dziękujęmy za wsparcie naszym parlamentarzystom – podkreślają władze gminy, wymieniając tu m.in. senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka.

 Trasa z Kodnia do Dobromyśla liczy 4 kilometry a z Okczyna do Kostomłotów jest o kilometr krótsza. Jak informują kodeńscy urzędnicy, wykonawcą inwestycji będzie firma „TRANSBET” Marian Wojtiuk.

Drogi nie powstałyby, gdyby nie program inwestycyjny rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jej wartość to 13, 86 miliona złotych. Aż 11,4 miliona pochodzi z Polskiego Ładu. Resztę, w ramach wkładu własnego, wyasygnowały gmina Kodeń i powiat bialski.

Województwo lubelskie jak żadne inne korzysta na polityce obecnego rządu, polegającej na wyrównywaniu różnic pomiędzy regionami a także likwidowaniu podziału na bardzo bogate metropolie i bardzo ubogą Polskę lokalną.

– Za naszych rządów Polska lokalna zmieniła się dzięki programom rządowym. Budujemy drogi, a w samym województwie lubelskim to prawie 2800 km – mówił podczas niedawnej konwencji PiS w Janowie Lubelskim prezes tej partii Jarosław Kczyński. – Będziemy kontynuować nasze programy, ale musimy wygrać wybory. Wtedy nadal będą dopłaty dla gmin, będziemy walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym, będą budowane drogi i wodociągi. My chcemy wyrównywać poziom życia. Równość to wspólnota, która ma coś znaczyć. My potrafimy realizować obietnice i robimy to jednocześnie obniżając podatki. Wprowadziliśmy wszystkie programy obniżając podatki i to jest ogromy wyczyn. Nasz rząd nie zabrał nikomu pieniędzy, a rząd PO zabrał pieniądze Polakom m. in. z OFE. Nie dopuściliśmy do prywatyzacji, nie tolerujemy nadużyć, dlatego system w Polsce się zmienił i będziemy to kontynuować – podkreślił wówczas lider Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: facebook.com/gminakoden Autor: red.