Już w niedzielę w Terespolu XVI Otwarty Przegląd Zespołów Tanecznych LOVE TO DANCE

Już po raz szesnasty mieszkańcy Południowego Podlasia będą mogli podziwiać zmagania tancerzy w Otwartym Przeglądzie Zespołów Tanecznych LOVE TO DANCE, który odbywa się pod patronatem i o puchar starosty bialskiego. Zawody będzie można obejrzeć 11 czerwca w hali sportowej w Terespolu.

W tym roku do Terespola zjadą ekipy taneczne z całej Polski, a wśród zaproszonych gości zobaczymy prawdziwe gwiazdy tańca: Roberta „Jamnika” Jamińskiego, Natalię Sykut, i Karola Ociepkę.

Robert 'Jamnik’ Jamiński – związany z tańcem od najmłodszych lat, poświęcił większość życia na doskonaleniu tej sztuki. Szkolił się od najlepszych polskich i zagranicznych tancerzy. Twórca projektu Praktyka Ruchu w Tańcu ulicznym. Twórca DOTSPOTA – Przestrzeni artystycznej dla tancerzy. Autor dwóch książek o tematyce tanecznej. W 2018 otrzymał nagrodę Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej za osiągnięcia taneczne. Obecnie aktywny tancerz, b-boy i tata dwójki kochanych dzieciaków

Natalia Sykut – od 2013 roku prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej na kierunku choreografia i techniki tańca oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez lata związana z lubelskim Centrum Ruchu działającym przy Lubelskim Teatrze Tańca, nauczycielka i choreografka zespołów tanecznych np. w Pałacu Młodzieży w Warszawie. Obecnie pełni funkcję level dance performance w ogólnopolskiej szkole musicalowej Broadway Musical School, gdzie koordynuje pracę instruktorów tańca z Krakowa, Katowic oraz Wrocławia i współtworzy spektakle prezentowane na deskach teatrów w całej Polsce.

Karol Ociepka – Instruktor tańca specjalizujący się w tańcu hip hop. Karol jest czynnym tancerzem i choreografem. Ma na swoim koncie wiele występów telewizyjnych. Opracowuje choreografie dla artystów. Jednym z ostatnich projektów przy którym pracował, była to trasa koncertowa grupy influencerów Team X. Karol jest wieloletnim trenerem zespołów. Jego aktualna grupa to „Hype Crew” których na co dzień trenuje i jeździ na liczne zawody zdobywając wysokie noty.