Stanisław Żmijan nowym posłem z naszego okręgu. Zastąpił zmarłego Riada Haidara

Ruszyło nowe posiedzenie Sejmu. Wśród posłów pojawił się nowy-stary parlamentarzysta Stanisław Żmijan, który złożył ślubowanie poselskie, a w klubie KO zastąpi Riada Haidara, który zmarł 25 maja.

Żmijan w wyborach parlamentarnych w 2019 startował z list KO w naszym okręgu wyborczym, uzyskał trzeci wynik na swojej liście, który nie dał mu jednak mandatu. Oprócz Haidara, do Sejmu z tego okręgu z listy KO wszedł wówczas Krzysztof Grabczuk.

Stanisław Żmijan to znany polityk naszego regionu, inżynier i samorządowiec, poseł na Sejm IV, V, VI, VII, VIII kadencji, który od grudnia 2021 roku jest szefem wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Stanisław Żmijan od wielu lat pozostaje w konflikcie z prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem.

Zdecydowane zwycięstwo Żmijana w wyborach władz PO nie spodobało się Michałowi Litwiniukowi, który publicznie wyraził ubolewanie, że „wizja zarządzania Platformą na Lubelszczyźnie przedstawiona przez nowego przewodniczącego regionu nie uwzględnia chęci skorzystania z bialskich doświadczeń”.

Do słów Litwiniuka odniósł się na łamach „Wspólnoty Bialskiej” nowy poseł:

– Trochę to dziwne stwierdzenie. Osobiście otwierałem kampanię wyborczą Michała Litwiniuka na prezydenta Białej Podlaskiej. Mam swój udział w jego sukcesie. Byłem i jestem jednak przeciwnikiem łączenia funkcji partyjnej z funkcjami w samorządzie – oznajmił Stanisław Żmijan, który w ten sposób skrytykował Michała Litwiniuka, który podczas ostatnich wyborów został szefem struktur PO w Białej Podlaskiej.