Coraz więcej wojska na wschodzie kraju. „Bronimy każdego skrawka Polski”

– Odkąd przyszliśmy do władzy zmieniliśmy zasadę obrony Rzeczpospolitej. Bronimy każdego kawałka polskiej ziemi – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wraz z premierem Mateuszem Morawieckim wizytował on w Białymstoku żołnierzy Żelaznej Dywizji, stacjonującej także w Białej Podlaskiej. 

Mariusz Błaszczak przypominał, że kiedy w 2018 roku zdecydował on na sformowanie 18 Dywizji Zmechanizowanej, posypała się na niego krytyka ze strony Platformy Obywatelskiej i innych partii opozycyjnych. Było to bowiem zaprzeczenie ich wcześniejszej doktryny, zakładającej likwidację lub znaczne ograniczenie wojska na wschód od Wisły.

Ale my świadomie właśnie wzmacniamy wschodnią część naszego kraju, świadomie powołujemy do życia nowe jednostki, często na gruzach jednostek zlikwidowanych przez rząd koalicji PO-PSL. Przez osiem lat rządów koalicji PO-PSL zlikwidowano ponad 600 jednostek organizacyjnych Wojska Polskiego – mówił Mariusz Błaszczak.

Jeszcze wcześniej, bo już za czasów, kiedy ministrem obrony w rządzie AWS-UW był późniejszy prezydent z PO Bronisław Komorowski, zlikwidowano jednostkę wojskową w Białej Podlaskiej. Została ona odtworzona dzięki wieloletniej, upartej pracy parlamentarzystów PiS z naszego regionu, z senatorem Grzegorzem Biereckim na czele. Isotną rolę odegrała także postawa miasta Biała Podlaska w latach, gdy prezydentem był Dariusz Stefaniuk.

CZYTAJ TAKŻE: Minister Błaszczak ośmiesza bajki bialskiej Platformy. Oni likwidowali jednostki wojskowe

– Aby mieć silną armię trzeba mieć silne państwo i silne finanse publiczne. I zaczęliśmy od naprawy finansów publicznych i podziurawionego budżetu. I z tego budżetu przeznaczamy dzisiaj blisko cztery razy więcej środków niż w 2015 r. na uzbrojenie armii i jej wyposażenie oraz na wzrost liczebności armii. Jest tutaj coraz bezpiecznej, coraz więcej jest armii na terenach wschodniej Polski, armii coraz lepiej uzbrojonej – mówił podczas wizyty w Białymstoku premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Źródło: TVP Info Autor: red.
Fot. twitter.com/pisorgpl