„Zjednoczeni z miłości do Polski”. Poseł Stefaniuk o bezpieczeństwie i inwestycjach

– Chcemy iść w tej kampanii wyborczej pod hasłami suwerenności i bezpieczeństwa. Tutaj, na wschodzie Polski, najlepiej wiemy, jak bardzo jest to ważne – mówił podczas spotkania z dziennikarzami poseł PiS Dariusz Stefaniuk. 

Parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy w całej Polsce organizują konferencje prasowe, na których podsumowują wielki wiec w Bogatyni i przedstawiają priorytety na najbliższe miesiące.

– Spotkaliśmy się w Bogatyni wspólnie z naszymi koalicjantami, cała Zjednoczona Prawica, pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego – mówił poseł Dariusz Stefaniuk. – Łączymy nasze siły z miłości do Polski – podkreślał parlamentarzysta, zauważając, że na opozycji trwają ciągłe kłótnie.

– Skoro oni nie potrafią dogadać się teraz, w prekampanii, to co dopiero będzie, kiedy będą musieli stworzyć koalicję po wyborach? – pytał Dariusz Stefaniuk.

Bialski lider Prawa i Sprawiedliwości przypomniał olbrzymi skok rozwojowy, jaki w ciągu ostatnich ośmiu lat przechodzi Południowe Podlasie. Programy społeczne, dzięki którym poprawia się sytuacja rodzin, spadek bezrobocia a także inwestycje w infrastrukturę, z Via Carpatia czy austoradą A-2 na czele.

– Dla PO ta autostrada była przecież niepotrzebna. Twierdzili, że nikt tu nie będzie jeździł – przypominał Dariusz Stefaniuk.

Poseł PiS podkreślał, że Zjednoczona Prawica pójdzie do wyborów przede wszystkim pod hasłami suwerenności i bezpieczeństwa. Przywołał tutaj m.in. fatalną strategię poprzedniego rządu w obszarze bezpieczeństwa.

– Strategia obronności naszego kraju zakładała, że mamy bronić się na Wiśle. W związku z tym nasz region, tereny na których mieszkamy byłyby oddane w razie ewentualnego konfliktu agresorom. My to zmieniliśmy – mówił.

– My tutaj na wschodzie najlepiej widzimy, jak ważne jest bezpieczeństwo naszego kraju, jak ważne jest to, żebyśmy na naszej granicy mieli zaporę przeciwko migrantom przywożonych na Białoruś przez Putina i Łukaszenkę – dodawal Stefaniuk, przypominając, że Platforma najpierw mówiła, że zapora na granicy jest niepotrzebna a potem, że nie uda się jej zbudować.

CZYTAJ TAKŻEMinister Błaszczak ośmiesza bajki bialskiej Platformy. Oni likwidowali jednostki wojskowe

 

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info