Szef MON Mariusz Błaszczak w Białej Podlaskiej: przez dwadzieścia lat te budynki niszczały, teraz wróciło życie

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził dziś Białą Podlaską, gdzie uczestniczył w uroczystej przysiędze wojskowej żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało dziś ponad 160 żołnierzy DZSW. To już trzecia przysięga wojskowa w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, która odbywa się w 18 Pułku Logistycznym Żelaznej Dywizji.

– Wojsko Polskie liczy już ponad 175 tys. żołnierzy pod bronią. Zachęcam do przystępowania do wojska; dla młodych, ambitnych i pracowitych osób to szansa dobrego startu w dorosłe życie – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak, przemawiając na bialskim lotnisku.

Minister obrony narodowej przypomniał, że garnizon w Białej Podlaskiej ponownie działa od 2 lat. Został zlikwidowany w 2002 roku na mocy decyzji ówczesnego ministra obrony Bronisława Komorowskiego. Minister Błaszczak podczas dzisiejszej uroczystości przypomniał, że powrót wojska do naszego miasta trwał 20 lat. „Przez 20 lat budynki niszczały, a teraz wróciło życie” – powiedział minister i zaznaczył, że  obecność Wojska Polskiego wpływa na bezpieczeństwo całego regionu, a także jest ważnym impulsem gospodarczym,.

– Wojsko jest największym pracodawcą w powiecie bialskim – zaznaczył Błaszczak.

Przypomnijmy, że o powrót wojska do naszego miasta przez lata zabiegał senator Grzegorz Bierecki, który utorował drogę całemu przedsięwzięciu. Dziś do Białej Podlaskiej trafia najlepszy sprzęt wojskowy, a mieszkańcy mogą w końcu czuć się bezpiecznie.

 

Fot. MON