Celnicy sprzeciwiają się wymysłom Grodzkiego i jego kolegów

Kiedy 16 czerwca Sejm przyjmował nowelizację ustawy o podatku towarów i usług, celnicy nie kryli zadowolenia. Po konsultacjach ze Związkami Zawodowymi Celników, Sejm zdecydował przychylić się do ich wniosku w sprawie rozliczania godzin nadliczbowych. Senat, kierowany przez marszałka Grodzkiego, powiedział tym zmianom stop, co nie spodobało się naszym służbom celnym.

Choć nowelizacja cieszyła się poparciem senatorów PiS w tym Grzegorza Biereckiego Senat postanowił wyrzucić ją do śmierci. Teraz ustawa wróci do Sejmu, a celnicy liczą, że izba naprawi błędy grodzkiego i jego kolegów z opozycji.

„Celnicy postanowili Zarząd Główny ZZ Celnicy PL w związku z Uchwałą Senato o odrzuceniu w całości, uchwalonej przez Sejm na posiedzeniu w dniu 16 czerwca 2023 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku towarów i usług oraz niektórych innych ustaw zwraca się z uprzejmą prośbą do Wysokiej Izby o odrzucenie Uchwaly Senatu w części dotyczącej rozliczania godzin nadliczbowych w korpusie Służby Cywilnej.” – czytamy w piśmie skierowanym do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Pozostaje mieć nadzieję, że Sejm przychyli się do prośby celników. Wszak za ciężką pracę powinna być godna płaca.