Jeszcze więcej wojska na wschodzie Polski! Minister Błaszczak: „Wkrótce będę informował o nowych inwestycjach”

Będa kolejne jednostki wojskowe we wschodniej części Polski. Zapowiedział to dzisiaj minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. – Wkrótce będę informował o nowych inwestycjach. Koalicja PO-PSL likwidowała jednostki wojskowe. Rząd PiS dba o bezpieczeństwo Polski i dlatego tworzy nowe oraz modernizuje istniejące już jednostki wojskowe – stwierdził Błaszczak. Przypomnijmy, że jedną ze zklikwidowanych przez ludzi Platformy jednostek była ta w Białej Podlaskiej. Dziś, dzięki decyzjom rządu PiS i staraniom naszych parlamentarzystów, z senatorem Grzegorzem Biereckim na czele, wojsko znów jest na Południowym Podlasiu. 
Minister Mariusz Błaszczak gościł dzisiaj w Augustowie. Tam także, jak do Białej Podlaskiej, wróci wojsko polskie – szef MON ogłosił, że na Mazurach stacjonować będzie batalion saperów, odpowiedzialny m.in. za zabezpieczenie tzw. Przesmyku Suwalskiego.
– Jednostka powstanie w ramach Pakietu Wzmocnienia Sił Zbrojnych RP na lata 2023 – 2025 przyjętego przez Radę Ministrów w 2022 r. – poinfomował Błaszczak. 
– Dbamy o bezpieczeństwo wschodniej flanki! W Augustowie wkrótce powstanie batalion saperów. To kolejna budowana przez nas od podstaw jednostka wojskowa i zapewniam, że nie ostatnia. Wkrótce będę informował o nowych inwestycjach. Koalicja PO-PSL likwidowała jednostki wojskowe. Rząd PiS dba o bezpieczeństwo Polski i dlatego tworzy nowe oraz modernizuje istniejące już jednostki wojskowe. Dobrze wiemy, że polscy żołnierze są najlepszą gwarancją bezpieczeństwa naszej Ojczyzny – napisał na Twitterze minister obrony narodowej.
Zdjęcie
Źródło: MON Autor: red.
Fot. MON