Czternasta emerytura na stałe. Prezydent i premier: „Dotrzymujemy słowa”

Ustawa wprowadzająca na stałe czternastą emeryturę została ogłoszona w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że już nic nie stanie na przeszkodzie, aby seniorzy otrzymali dodatkowe wsparcie dla państwa. Jeśli do władzy dojdzie Platforma Obywatelska czy otwarcie zapowiadająca likwidacje tego typu świadczeń Konfederacja będą musieli odebrać te pieniądze emerytom przyjmując nową ustawę.
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki odwiedzili dzisiaj Dzienny Dom „Senior+” w Woli Karczewskiej.
– Dzisiaj wchodzi w życie ustawa wprowadzająca 14. emeryturę na stałe. Jesteśmy dziś z naszymi Seniorami, by porozmawiać o ich problemach.  Ustawa o 14. emeryturze, jak i cały szereg aktów prawnych wspierających seniorów, to efekty dobrego współdziałania władz. Seniorzy są naszym skarbem, należą im się godne warunki życia – podkreślał prezydent Andrzej Duda. 
– To jest wyjątkowy, radosny dzień, ponieważ dotrzymaliśmy obietnicy złożonej seniorom o wprowadzeniu na stałe czternastej emerytury. Z tego świadczenia skorzysta około 10 mln seniorów – to nasi rodzice i dziadkowie, którzy budowali Polskę po II wojnie światowej, a później tą wolną, po czasach PRL – dodawał premier Mateusz Morawiecki. 
Źródło: TVP Info Autor: red.
Fot. Twitter