Rząd i władze samorządowe stanęły na wysokości zadania. Saperzy stawiają most tymczasowy na „nadbużance”

Problem, z którym od kilkunastu tygodni zmagają się mieszkańcy nadbużańskich gmin naszego regionu, już wkrótce zostanie zażegnany. Wojskowi saperzy zaczęli budowę tymczasowego mostu na drodze wojewódzkiej nr 816 w miejscowości Kuzawka. Znowu będzie można wygodnie przejechać całą „nadbużankę”

Przypomnijmy, że wyrwa, powstała po majowej nawałnicy w drodze wojewódzkiej 816 w miejscowości Kuzawka Kolonia.O szybkie załatwienie sprawy apelowali m.in. wójtowie gmin Kodeń i Sławatycze, wsparcia udzielili zarówno przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, jak i władz wojewódzkich oraz nasi parlamentarzyści – senator Grzegorz Bierecki i poseł Dariusz Stefaniuk. Rząd zdecydował o przekazaniu specjalnego skadanego mostu z zasobów strategicznych.

– Żołnierze wojsk inżynieryjnych rozpoczęli budowę mostu tymczasowego na drodze wojewódzkiej nr 816 w miejscowości Kuzawka (woj. lubelskie). Doszło do przerwania drogi w wyniku gwałtownych opadów deszczu i wystąpienia z koryta rzeki Bug. Wojsko Polskie 🇵🇱 jest zawsze gotowe, by nieść pomoc. W ten sposób odpowiadamy na potrzeby lokalnej społeczności – napisał na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Według doniesień, most ma zostać postawiony w kilka dni, więc już wkrótce pierwsze samochody będą mogły przejechać „nadbużanką”. To ważne, bo już za 3 tygodnie, to pobliskiego Kodnia zjadą się pielgrzymi z całej Polski i regionu, by wspólnie świętować 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.Rząd i władze samorządowe stanęły na wysokości zadania. Saperzy stawiają most tymczasowy na „nadbużance” Rząd i władze samorządowe stanęły na wysokości zadania. Saperzy stawiają most tymczasowy na „nadbużance”