Platforma chciała zabrać rolnikom 6,5 miliardów złotych. Senatorowie PiS zmusili ich do wycofania szkodliwej poprawki

Presja ma sens! Dzięki postawie senatorów PiS Platforma wycofała poprawkę odbierającą polskim rolnikom 6,5 miliarda złotych! – Cieszymy się razem z polskimi rolnikami, że senatorowie Platformy Obywatelskiej poszli po rozum do głowy – puentował podczas obrad senator Grzegorz Bierecki.

Wczoraj senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych zebrała się, aby przygotować dodatkowe sprawozdanie do nowelizacji budżetu na 2023 r. Było to konieczne ze względu na zgłoszony w czasie środowej debaty na posiedzeniu plenarnym wniosek o przyjęcie ustawy bez zmian. Komisja odrzuciła ten wniosek i jednocześnie podtrzymała swoją poprawkę, na mocy której podwyżka świadczenia 500 plus do 800 zł ma nastąpić z mocą od 1 czerwca 2023 r. Przez takie gierki Platformy uchwalanie nowelizacji niepotrzebnie by się przeciągało. Skandaliczne było także źródło, które wskazali politycy PO jako finansowanie ich zagrywki – pieniądze miały pochodzić z rezerwy przeznaczonej na pomoc rolnictwu.

– Na komisji senackiej senatorowie opozycji przegłosowali poprawkę, która odbiera 6,5 mld zł pomocy dla rolników z polskiego budżetu – alarmował minister rolnictwa Robert Telus.

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości stanęli murem za polskimi rolnikami, domagając się wycofania bzdurnej i szkodliwej poprawki komisji. Ludzie Tuska tłumaczyli się, że… nie wiedzieli, że rezerwa przeznaczona jest na cele rolnicze.

– Minister bardzo mocno i jasno powiedział, na co są te pieniądze z rezerwy utworzone i zgłaszając tę poprawkę. Mieliście państwo pełną wiedzę, że robicie to kosztem polskich rolników – mówił senator PiS Krzysztof Mróz.

Presja okazała się skuteczna. Dzisiaj Platforma wycofała poprawkę, ustawa przeszła bez poprawek o po podpisie prezydenta miliardy trafią na polską wieś.

– Panie marszałku, przy tej dość skomplikowanej procedurze myślę, że warto powiedzieć, że cieszymy się razem z polskimi rolnikami, że senatorowie Platformy Obywatelskiej poszli po rozum do głowy – puentował przy oklaskach sali reprezentujący Południowe Podlasie senator Grzegorz Bierecki.

 

 

 

 

Źródło: senat.gov.pl, wPolityce.pl, podlaski.info Autor: red.
Fot. red.