Czekali na nowy most 20 lat. Most w Perkowicach połączył dwie gminy

Dwie dekady mieszkańcy  Białej Podlaskiej, Zalesia i Perkowic czekali na ten dzień. Po latach starań mieszkańców, zabiegów naszych parlamentarzystów – senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka w końcu jest. 31 lipca oddano do użytku nową przeprawę na Zielawie. Zastąpiła ona stary, drewniany most, który od ponad roku był wyłączony z użytku.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu mamy tędy połączenie. Ja najwięcej na tym moście straciłem, bo żona dojeżdżała do pracy w Zalesiu i musiała robić dodatkowo 20 kilometrów dziennie, objeżdżając ten most. Przez półtora roku musiała tak jeździć. Ile kilometrów przez ten czas się nabiło? I po kieszeni nas trochę uderzyło – opowiada jeden z mieszkańców na antenie Radia Lublin. – W uzyskaniu funduszy na budowę bardzo pomogło nam, że zwróciliśmy się do naszego senatora, Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka – dodaje.

Radości z powstania mostu nie kryje też radny gminy Biała Podlaska, a zarazem sołtys Perkowic Sebastian Gałązka

– Jest to bardzo duże wydarzenie dla lokalnej społeczności. Mamy połączenie z Kłodą, mamy połączenie z drogą krajową nr 19. Wreszcie otwieramy most, który był zamknięty przez ponad rok . To bardzo duże ułatwienie dla rolników i wszystkich mieszkańców, którzy będą mogli bezpośrednio się skomunikować z drogą krajową. Nie muszą teraz jechać przez Białą Podlaską czy Chotyłów – mówi w rozmowie z Radiem Lublin Gałązka i dodaje, że most powstał w błyskawicznym tempie.

Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie Ministerstwa Infrastruktury, o które zabiegali nasi parlamentarzyści Grzegorz Bierecki i Dariusz Stefaniuk. Rząd przeznaczył na inwestycje ponad 3 miliony złotych, kolejne 5 milionów to środku z powiatu bialskiego. Całość przedsięwzięcia kosztowała ok 8 milionów złotych.

Inwestycje w lokalną infrastrukturę to według senatora Grzegorza Biereckiego klucz do rozwoju naszego regionu.

– Musimy robić wszystko żeby ludziom na Południowym Podlasiu żyło się lepiej. Od 8 lat staramy się realizować ten program. Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości Polska Wschodnia jest niezwykle ważna i myślę, że udowadniamy to na każdym kroku – mówi w rozmowie z naszym portalem Bierecki.

 

 

Fot. Gmina Biała Podlaska