Nasz region otrzyma dodatkowe miliony z budżetu państwa

Dzięki odpowiedniej polityce Prawa i Sprawiedliwości do gmin i powiatów naszego regionu trafią dodatkowe środki pieniężne – to 114 651 546 zł. Rządowe środki pozwolą na rozwój naszego regionu. Co ważne, mieszkańcy sami mogą zdecydować na co przeznaczą pieniądze. Dodatkowe fundusze umożliwią nam m.in.wyremontowanie kolejnych odcinków dróg, remonty szkół i przedszkoli, czy budowę nowych żłobków i obiektów sportowych.

To nie pierwsze wsparcie jakie Południowe Podlasie otrzymało od rządu. Dzięki programom rządowym nasz region stale się rozwija. Ma to pozytywny wpływ na jakość życia w powiatach bialskim, parczewskim i radzyńskim.

– Nie zostawiamy naszych małych ojczyzn samych. Razem stawiamy czoła codziennym wyzwaniom, jednocześnie wzmacniając budżety samorządów. Dzięki nowelizacji tzw. ustawy okołobudżetowej na 2023 r. samorządy jeszcze w tym roku otrzymają kolejne wsparcie w wysokości 14 mld zł. Nasi poprzednicy, koalicja PO – PSL przez lata swoich rządów, patrzyła tylko na swoje stołki. Nie interesowała ich Polska lokalna i małe miejscowości, z których przez lata uciekali młodzi ludzi, nie widząc perspektyw chociażby w znalezieniu pracy.  To właśnie za rządów Prawa i Sprawiedliwości płynie najwięcej środków do samorządów, które są przeznaczane np. na żłobki, modernizację lokalnych dróg – zapewnia premier Mateusz Morawiecki.

Najważniejsze programy rządowe wspierające samorządy

Rząd Prawa i Sprawiedliwości stale wspiera równomierny rozwój w całej Polsce. Nasz samorząd otrzymuje dodatkowe środki także dzięki licznym programom rządowym – takim jak:
• Rządowy Program Inwestycji Strategicznych
• Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
• Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
• Rządowy Program Odbudowy Zabytków

Z budżetu państwa dostajemy również pieniądze na program Maluch+ czy Senior+.

Więcej pieniędzy z podatków

Realizacja wielu inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie uszczelnienie systemu podatkowego, systematyczna likwidacja tzw. luki VAT-owskiej i poprawa warunków materialnych Polaków.

– Od początku naszych rządów postawiliśmy sobie za cel znalezienie pieniędzy na realizację naszych programów inwestycyjnych i socjalnych. Politycy Platformy mówili, że tych pieniędzy nie ma i nie będzie. My je znaleźliśmy. Odebraliśmy je przestępcom VAT-owskim i oddaliśmy je Polakom. Zgadzam się z tymi, co powiedział premier Mateusz Morawiecki. Wystarczyło powstrzymać rozgrabianie polskiego majątku, pieniędzy podatników – mówi w rozmowie z naszym portalem senator Grzegorz Bierecki, który osobiście inicjuje wiele programów inwestycyjnych w naszym regionie.

Bierecki od lat przekonuje, że rozwój Polski Wschodniej i wyrównanie szans Polaków mieszkających w różnych regionach kraju powinien być priorytetem rządzących. Od 2015 roku, ten program jest skutecznie realizowany, co widzimy na naszych oczach. To choćby tak wielkie inwestycje, jak budowa autostrady A2 do samej granicy, droga Via Carpatia, modernizacja linii kolejowej, czy rozwój terminalu w Małaszewiczach. Ale to też nowe bądź wyremontowane drogi gminne i powiatowe, remonty szkół i przedszkoli, nowe ośrodki sportowe i domy kultury, place zabaw, miejsca wypoczynku czy przychodnie.