Poseł Dariusz Stefaniuk punktuje prezydenta Litwiniuka. To jest nokaut!

Wygląda na to, że Poseł Dariusz Stefaniuk postanowił nadchodzący weekend spędzić przy grillu. Przynajmniej w przenośni, bo jak inaczej nazwać jego najnowszy wideo-felieton, jak nie ostrym grillowaniem prezydenta Białej Podlaskiej Michała Litwiniuka? Stefaniuk, na swoim profilu na Facebooku, wziął na ruszt powtarzające się co jakiś czas utyskiwania włodarza Białej Podlaskiej na rząd PiS, że ten nie wspiera samorządów. To trzeba po prostu obejrzeć.

W tym wideo-felietonie parlamentarzysta z Białej Podlaskiej nie bierze jeńców. Zestawił realną pomoc, jakiej rząd udziela w realizacji szeregu inwestycji w Białej Podlaskiej z tym, co mówi prezydent miasta. Znając te fakty, trudno nie uznać, że Michał Litwiniuk zwyczajnie mija się z prawdą, wykrzykując w Warszawie, że władza „nam nie pomaga”. Zresztą, cały warszawski występ naszego prezydenta najlepiej byłoby pominąć milczeniem, bo najzwyczajniej w świecie jego histeryczny ton przynosi wstyd naszemu miastu.

Ale przejdźmy do faktów, bo te są tu najistotniejsze. W swoim wideo-felietonie Stefaniuk precyzyjnie wylicza, które z najważniejszych miejskich  inwestycji realizowane są dzięki pieniądzom z centrali. Precyzja nie dziwi, bo przecież o wszystkie z nich zabiegał on sam wraz z  senatorem Grzegorzem Biereckim, więc dobrze wie, gdzie popłynął strumień rządowych pieniędzy.

I co się okazuje? To dzięki tym środkom realizowane są lub będą „sztandarowe inwestycje”, którymi chwali się prezydent Litwiniuk. To remont i przebudowa ulic: Warszawskiej, Sidorskiej, Podmiejskiej, czy Alei Armii Krajowej, budowa mostu na Krznie, czy w końcu budowa obwodnicy wschodniej, którą tak szczyci się prezydent. Wymieniać można dalej, co zresztą czyni poseł Stefaniuk w nagraniu. Zresztą zobaczcie sami.

 

– Biedny Miś. Jedno muszę Panu przyznać. W byciu ofiarą jest Pan niedościgniony – z przekąsem zauważa Stefaniuk. Trudno nie przyznać mu racji.