Premier pyta Donalda Tuska: Dlaczego zgadzał się pan na zbrodnicze zwijanie jednostek Wojska Polskiego? Czyj plan pan realizował?

„Gdyby dalej Tusk rządził, gdyby dalej likwidował w tym tempie, dziś Polska byłaby całkowicie bezbronna. Jak wrócą do władzy, nie daj Panie Boże, to wrócą te same zagrożenia” – mówi w nagraniu zamieszczonym w social mediach premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki ostrzegał w swoim nagraniu przed kłamliwą – jego zdaniem – narracją Donalda Tuska, który ma mieć na celu likwidację kolejnych jednostek Wojska Polskiego, lub likwidację strategicznych dla polskiej gospodarki zakładów produkcyjnych.

Donald Tusk jedzie do Ustronia. Na miejscu mieszkańców zachowałbym podwyższoną ostrożność. Kto wie, może Tusk robi rekonesans przed kolejną likwidacją albo prywatyzacją? Wobec całej Platformy Obywatelskiej trzeba szczególnej ostrożności. Swój prawdziwy plan zasłaniają różnymi propagandowymi sztuczkami. Ale to nie powinno nas uśpić. Oni są skrajnie niebezpieczni. Rozbroili naszą armię i jeśli wrócą do władzy, zrobią to ponownie  – oświadczył premier Morawiecki w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

Szef polskiego rządu zwrócił się bezpośrednio do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska zaznaczając, że gdyby kolejny raz udało mu się dojć do władzy, to byłoby to z wielką szkodą dla polskiego społeczeństwa i jego bezpieczeństwa. Premier Morawiecki pytał Donalda Tuska, dlaczego ten likwidował jednostki wojskowe w czasie sprawowania rządów przez koalicję PO-PSL.

Gdyby dalej Tusk rządził, gdyby dalej likwidował w tym tempie, dziś Polska byłaby całkowicie bezbronna. Jak wrócą do władzy, nie daj Panie Boże, to wrócą te same zagrożenia. Oni naprawdę są niebezpieczni dla każdej polskiej rodziny. Dziś granica Polski jest granicą wolnego świata. Wszyscy nasi sojusznicy to potwierdzają i nam dziękują. Dopóki u sterów władzy jest rząd PiS, Polska jest bezpieczna. Ale musimy zadać Donaldowi Tuskowi poważne pytanie. Publicznie, stanowczo i twardo. Dlaczego zgadzał się pan na zbrodnicze zwijanie jednostek Wojska Polskiego? Dlaczego na to pozwalał? Czyj plan pan realizował? Polacy czekają. Czas na odpowiedzi, panie Tusk – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że z likwidacją garnizonu mierzyła się też Biała Podlaska. Co prawda miało to miejsce jeszcze zanim Tusk doszedł do władzy, ale plan ten realizował jego polityczny kompan Bronisław Komorowski. Dopiero rządy PiS i osobiste zaangażowanie senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka sprawiły, że po latach wojsko powróciło nad Krznę.

Źródło: wPolityce.pl