Dodatkowy tysiąc żołnierzy trafi na granicę z Białorusią

Szykuje się kolejne wzmocnienie bezpieczeństwa naszej granicy. Jak poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, Komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga wystąpił do MON o przesunięcie kolejnego tysiąca żołnierzy na granicę polsko-białoruską.

– Potrzebujemy dużo więcej sił na granicy. Pan komendant Praga wystąpił do Ministerstwa Obrony Narodowej o przesunięcie kolejnego tysiąca żołnierzy na granicę polsko-białoruską” – przekazał wiceszef MSWiA na konferencji prasowej. Można spodziewać się, że kierowane przez Mariusza Błaszczaka ministerstwo obrony narodowej już wkrótce podejmie decyzje o wzmocnieniu naszej wschodniej granicy w dobie nasilającej się presji migracyjnej inspirowanej przez władze Rosji i Białorusi.

Kwestia bezpieczeństwa jest w tej chwili absolutnym priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jak przypomniał ostatnio prezes PiS Jarosław Kaczyński zagrożenia są poważne, a obecny rząd naprawia wieloletnie zaniedbania PO-PSL na tym polu.

– Był taki czas w Polsce, stosunkowo nieodległej, w trakcie, którego likwidowano jednostki wojskowe i to w wielkiej liczbie – łącznie 629, a także ponad 400 komisariatów i posterunków policji, ten aparat bezpieczeństwa, najszerzej rozumiany, który obejmuje i wojsko i policję i straż graniczną i inne służby”. „To wszystko było ograniczane, tak, jakby nie było żadnych niebezpieczeństw. I tak nam wmawiano, tak wmawiano Polakom, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa, że Rosja to jest kraj, który nikomu nie zagraża” – zaznaczył Kaczyński.

Wicepremier przekonywał też, że tylko PiS jest jedyną siłą polityczną w Polsce, która realnie troszczy się o bezpieczeństwo kraju.

– Prawda jest oczywista, formacją bezpieczeństwa jesteśmy my. Jest Prawo i Sprawiedliwość. Jest Zjednoczona Prawica. My nie tylko w słowach, ale w czynach potrafimy to bezpieczeństwo zapewnić – podsumował Kaczyński.

 

Fot. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych