W domu miał kilkaset porcji różnych narkotyków. Policja zatrzymała dilera z Białej Podlaskiej

Do tymczasowego aresztu trafił 33-latek zatrzymany przez bialskich kryminalnych. Mężczyzna poszukiwany był m.in. listem gończym za oszustwo i kradzież. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli narkotyki, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad 800 porcji dilerskich. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek bialscy kryminalni zapukali do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z posiadanych informacji wynikało, że przebywa tam mężczyzna poszukiwany listem gończym, który posiada znaczne ilości narkotyków. 33-latek licząc, że uniknie wymierzonej kary, postanowił nie otwierać stróżom prawa. Dlatego niezbędne było siłowe wejście do mieszkania.

Po tym funkcjonariusze potwierdzili swoje ustalenia. Wewnątrz przebywał poszukiwany mężczyzna. Dodatkowo w jednym z pokoi, pod fotelem, kryminalni ujawnili woreczki zarówno z białą substancją jak też suszem roślinnym.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina i marihuana. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 800 porcji tych narkotyków. 33-latek został zatrzymany natomiast nielegalne środki zabezpieczone.

– Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy