Dobra wiadomość dla Piszczaca. Powstaje tam nowy posterunek policji!

W Piszczacu powstaje nowy posterunek, budowany w systemie modułowym 3D. Równocześnie trwają prace budowlane posterunków w powiecie biłgorajskim, chełmskim i kraśnickim. Jeszcze w tym roku powstanie posterunek Policji w gm. Niedrzwica Duża. Nowy policyjny obiekt to udogodnienia zarówno dla mieszkańców jak i samych policjantów.

Budowę modułowego Posterunku Policji w Piszczacu zaplanowano w trybie ,,zaprojektuj-wybuduj”. Umowa z wykonawcą tej inwestycji – firmą „UNIHOUSE” została podpisana 4 stycznia b.r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W pierwszej kolejności została wykonana kompletna dokumentacja projektowo-kosztorysowa wraz z niezbędnymi uzgodnieniami. Następny etap to montaż gotowych modułów 3D na placu budowy z infrastrukturą techniczną oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Przedsięwzięcie obejmuje następujące etapy prac: budowa budynków administracyjno-biurowego i garażowego, zagospodarowanie i wyposażenie budynków w infrastrukturę techniczną, maszt antenowy, miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów wraz z ciągami komunikacji w zabudowie utwardzonej oraz przestrzeń zieleni.

– Budynek administracyjno-biurowy jest parterowy i posiada powierzchnię użytkową wynoszącą 150 m2. Składają się na nią pomieszczenia administracyjne wraz z wydzieloną strefą dla interesantów, pomieszczenia sanitarne, techniczne i magazynowe. Z kolei 55 m2 liczy budynek garażowy. Równocześnie trwają prace budowlane posterunków w powiecie biłgorajskim, chełmskim i kraśnickim. Jeszcze w tym roku powstanie posterunek Policji w gm. Niedrzwica Duża – wyjaśnia nadkomisarz Andrzej Fijołek Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Powrót policji do małych miejscowości i na wieś to jeden z priorytetów Prawa i Sprawiedliwości. Od 2015 roku w całej Polsce odtworzono lub stworzono setki komisariatów i posterunków. Dzięki temu państwo naprawdę wraca na tak zwaną „prowincję” a podział na „lepszą” i „gorszą” Polskę coraz bardziej zanika. – Robimy wiele, by relacja wieś-miasto się poprawiła. Robimy to poprzez przywracanie połączeń PKS, odbudowę dróg, przywracanie posterunków policji – mówił niedawno prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Bezpieczeństwo Polaków, zarówno to zewnętrzne, czyli nienaruszalność naszych granic, ale także to wewnętrzne,  codzienne, sprawiające, że możemy spokojnie poruszać się po ulicach naszych miast i wiosek, to nasz absolutny priorytet. Każdy nowo otwarty posterunek policji je podnosi. Dlatego niezwykle cieszy mnie inwestycja w Piszczacu, bo oznacza jedno – mieszkańcy będą mogli czuć się jeszcze bezpieczniej, co stanowi kolejny impuls do rozwoju miejscowości – mówi w rozmowie z naszym portalem senator Grzegorz Bierecki.