Kolejna inwestycja otwarta. W gminie Drelów już można jechać nową drogą

Kolejna ważna dla lokalnej społeczności inwestycja została zrealizowana. W Drelowie uroczyście przecięto wstęgę nad wyremontowaną ulicą Kasztanową. W wydarzeniu uczestniczyli nasi parlamentarzyści – senator Grzegorz Bierecki i poseł Dariusz Stefaniuk. Warta blisko pół miliona złotych inwestycja została zrealizowana w ramach rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład.

Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. Program jest nową formą wsparcia, która pobudza inwestycje samorządów we wszystkich regionach. Dzięki środkom przekazanym przez rząd powstają nowe kluczowe inwestycje lokalne, na które mieszkańcy czekali niekiedy przez długie lata.

Jak przypomnieli parlamentarzyści obecni na dzisiejszym otwarciu drelowskiej drogi, pieniądze z Polskiego Ładu to ogromny zastrzyk gotówki dla samorządów i szansa na odrobienie zaniedbań zafundowanych Polsce Wschodniej przez rządy koalicji PO-PSL.