Fatalny wypadek w Turowie. Zderzyły się dwie ciężarówki

Radzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na DK-19 w miejscowości Turów. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Daf zderzył się z ciężarową scanią. W wyniku wypadku trzech mężczyzn odniosło obrażenia ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

Do wypadku drogowego doszło wczoraj około godziny 16:20 na DK-19 w miejscowości Turów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Daf wraz z naczepą, 67-letni mieszkaniec Lublina doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym marki Scania. 67-latek wykonując manewr wyprzedzania rowerzystki zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z jadącą z przeciwka ciężarówką. Scanią kierował 58-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, który podróżował wraz z 43-letnim pasażerem. Wszyscy mężczyźni z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący ciężarówkami byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

W wyniku wypadku droga krajowa zablokowana była przez kilka godzin, a ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Ustalamy okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

– Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie – przypomina podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej komendy.