Poseł Dariusz Stefaniuk: „Haniebne liczby Donalda Tuska”

Wszyscy pamiętamy tą haniebną politykę, wszyscy pamiętamy, jak Polki i Polacy musieli kupować jedzenie na zeszyt. To działo się tutaj, w pobliskich sklepach – mówił podczas konferencji prasowej w Małszewiczach poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Stefaniuk.

Podobne konferencje odbywały się dziś w całej Polsce. To odpowiedź partii rządzącej na fakt, że Platforma Obywatelska chwali się wyrokiem sądu, który potwierdził, że za ich czasów bezrobocie nie wynosiło 15 procent w skali kraju, jak podawał PiS, ale „jedynie”… 14, 4 proc. Internet i programy informacyjne zostały zalane kpinami z Platformy, która uznała za stosowne przypomnieć, jak to „cudownie” żyło się Polakom w czasach, kiedy premierem był marzący dziś o powrocie do władzy Donald Tusk.

Poseł Dariusz Stefaniuk zaprezentował „haniebne liczby Donalda Tuska” dotyczące poziomu bezrobocia. Pochodzą one z 2013 roku.

– Miasto Biała Podlaska – 17, 9 procent bezrobocia. Powiat bialski – 17, 1 procent bezrobocia. Leżący niedaleko miejsca, gdzie jesteśmy powiat włodawski – 25, 8 procent bezrobotnych. Jedna czwarta mieszkańców bez pracy! – wymieniał Stefaniuk.

Sytuacja zaczęła poprawiać się wraz z dojściem do władzy w Polsce Prawa i Sprawiedliwości. Politycy Zjednoczonej Prawicy, z senatorem Grzegorzem Biereckim na czele, zabiegali o nowe miejsca pracy w naszym regionie. Powrót wojska, wielkie inwestycje drogowe, rozwiązania ułatwiające inwestycje – to wszystko sprawiło, że jest znacznie lepiej, niż za Tuska. W skali kraju bezrobocie wynosi około 5 procent, w Białej Podlaskiej we wrześniu 2022 roku było to 7,7 proc.

Ambicją PiS i środowiska skupionego wokół senatora Grzegorza Biereckiego jest, aby nie tylko całkowicie pokonać bezrobocie ale też zapewnić mieszkańcom jak najwięcej naprawdę dobrze płatnych miejsc pracy i możliwości robienia dużych karier – u nas, na Południowym Podlasiu, bez konieczności wyjazdu do Warszawy czy za granicę.

Kolejną szansą na to będzie planowana gigantyczna rozbudowa portu kontenerowego w Małaszewiczach. O inwestycji, której finansowanie przez państwo (na poziomie 3,5 miliarda złotych!) stało się możliwe dzięki mrówczej pracy i sile przebicia naszych parlamentarzystów piszemy więcej TUTAJ:

Bierecki o suchym porcie w Małaszewiczach. Jest to największa inwestycja w Polsce Wschodniej

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info