Wspaniałe święto w trudnym czasie. OSP Siemień ma 100 lat!

Strażacy ochotnicy z Siemienia w powiecie parczewskim obchodzili setną rocznicę powstania swojej jednostki. Święto przypadło na trudny czas dla gminy, którą nawiedziła niedawno potężna nawałnica. To właśnie strażacy ratowali zdrowie i dobytek dotkniętych kataklizmem rodzin.

– Serdecznie wam za to dziękuję, dziękuję za każdy dzień waszej służby na rzecz lokalnej społeczności – mówił obecny na uroczystościach Grzegorz Bierecki. Wraz z nim piękną rocznicę świętowali w Siemieniu m.in. posłowie Monika Pawłowska i Dariusz Stefaniuk, przewodniczący sejmiku województwa lubelskiego Jerzy Szwaj czy wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Przypomnijmy, że senator Bierecki i poseł Dariusz Stefaniuk zadeklarowali wsparcie dla rodzin, których domy, pomieszczenia gospodarcze czy samochody zostały zniszczone przez wichurę, która przeszła przez powiaty parczewski i radzyński 6 sierpnia. Największe straty odnotowano właśnie w gminie Siemień.

– W tym trudnym czasie solidaryzujemy się z mieszkańcami Gminy Siemień i zapewniamy o naszym wsparciu. Zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, który zagwarantował wsparcie finansowe. Dołożymy wszelkich starań by odbudować zniszczenia powstałe w wyniku nawałnicy – napisali do wójta gminy Siemień parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od zbiórki przed kościołem pw. Przemienienia Pańskiego. Tam odprawiono mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin. Strażackie pododdziały i liczni goście przemaszerowali przed miejscową remizę, gdzie m.in. odsłonięta została pamiątkowa tablica.

 

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info/OSP Siemień