Małoletni wandale wybili 150 szyb w jednym budynku. Straty oszacowano na 80.tyc.

Bialscy policjanci ustalili sprawców wybicia niemal 150 szyb w oknach dachowych budynku, na szkodę kilku bialskich firm. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 80 tys. zł. Za ten czyn przed sądem rodzinnym odpowie trzech nastolatków w wieku 14-15 lat.

Pod koniec czerwca br. bialscy policjanci zostali powiadomieniu o wybiciu okien dachowych i tzw. świetlików na szkodę jednej z bialskich firm. Pokrzywdzony nie podejrzewał wówczas nikogo o zniszczenie jego własności. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że nieznani sprawcy wybili też okna należące do innych firm znajdujących się w tym samym budynku. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 80 tys. zł.

– Policjanci ustalili, że udział w tym zdarzeniu mogą mieć trzej nastolatkowie w wieku 14-15 lat. W trakcie rozmowy z młodzieńcami ci przyznali, że weszli na dach i zupełnie bez żadnego powodu zaczęli kopać w okna uszkadzając je. O dalszym losie nastolatków zadecyduje sąd rodzinny. – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.