Najmłodsi zachwyceni policją konną w Janowie Podlaskim

Choć wakacje powoli dobiegają końca wykorzystujemy ostatnie dni na promowanie zasad bezpieczeństwa. W minioną niedzielę przygotowaliśmy policyjne stoisko na terenie stadniny koni w Janowie Podlaskim, podczas organizowanego tam zakończenie wakacji. Oprócz informacji profilaktycznych i prezentacji sprzętu można było dowiedzieć się tam, jak wygląda służba w Policji oraz nabór do formacji.

Na wszystkich, którzy odwiedzili policyjne stoisko czekało szereg atrakcji. Funkcjonariusze przygotowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt PZ, w skład którego wchodzą: specjalny kask ochronny, kamizelka przeciwuderzeniowa, pałka szturmowa oraz tarcza ochronna. Wyposażenie jest wykorzystywane między innymi podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Najmłodsi i „trochę” starsi chętnie oglądali przygotowane na tą okazję jednostki broni: pistolet maszynowy PM-98, strzelbę Mossberg czy będącego na indywidualnym wyposażeniu policjantów Walthera P99. Dzieci chętnie siadały też za kierownicą radiowozu by zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz zapoznawały się z przygotowanymi dla nich znakami drogowymi dotyczącymi pieszych i rowerzystów.

Jak zawsze wiele emocji wzbudziły konne patrole, które zostały oddelegowane z jednostek na terenie kraju, by na co dzień dbać o bezpieczeństwo wschodniej granicy Państwa.

– Na naszym stoisku nie zabrakło też wiadomości dotyczących bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w sieci. Przygotowaliśmy również informacje dla wszystkich którzy są zainteresowani służbą w Policji. Podczas pikniku mogli dowiedzieć się jakie wymagania należy spełnić by zostać jednym z nas – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.

Źródło: KMP Biała Podlaska
Fot. KMP Biała Podlaska