Poseł Dariusz Stefaniuk oddał hołd żołnierzom Września i ofiarom II wojny światowej

Poseł Dariusz Stefaniuk i przewodniczący klubu radnych PiS Dariusz Litwiniuk złożyli dzisiaj wieńce pod Pomnikiem Poległych Bohaterów przy Placu Wolności. Poseł w imieniu swoim i senatora Grzegorza Biereckiego złożył hołd żołnierzom polskim walczących w drugiej II wojnie światowej, oraz cywilnym ofiarom zamordowanym przez niemieckiego okupanta.

Miejsce przy Placu Wolności, ma dla bialczan charakter szczególny. To właśnie tu we wrześniu i listopadzie 1943 roku Niemcy dokonali egzekucji 26 mieszkańców Białej Podlaskiej. Ta zbrodnia nie może zostać zapomniana. Naszym obowiązkiem jest przypominać o Niemieckich bestialstwach, których dopuszczali się podczas II wojny światowej i odwadze tych, którzy próbowali się im przeciwstawić.

– Cześć i wieczna chwała obrońcom Ojczyzny. 84 lata temu Niemcy rozpoczęły agresję na Polskę. Nie wolno nam zapomnieć o tamtych wydarzeniach i o bohaterach, którzy stanęli do obrony niepodległości Polski  – przypomniał Dariusz Stefaniuk na swoim profilu na Facebooku.