Medal Senatu dla ks. Mariana Daniluka za wsparcie Polaków na Białorusi. Grzegorz Bierecki: „Najwyższe wyrazy wdzięczności”

– Wszystkim, co Ksiądz Dziekan uczynił, dobrze zasłużył się Ojczyźnie – stwierdził senator Grzegorz Bierecki wręczając Medal Senatu ks. Dziekanowi Marianowi Danilukowi, proboszczowi parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej. Medal jest wyrazem uznania dla licznych inicjatyw ks. Dziekana na rzecz Polaków żyjących na Białorusi.

Senator Grzegorz Bierecki wręczył medal ks. Marianowi Danilukowi podczas parafialnych uroczystości odpustowych. Wszyscy w naszym regionie wiedzą o niezwykłym zaangażowaniu Księdza Dziekana w sprawy Polaków na Białorusi. Bialski kapłan wspiera m.in. polskie harcerstwo, organizując po obu jego stronach obozy dla młodzieży. Parafia pw. Narodzenia NMP co roku przyjmuje też Polaków z Białorusi – parafianie otwierają szeroko swoje serca i drzwi swych domów, dzięki czemu nasi rodacy mogą spędzić u nas wakacje, wziąć udział w pielgrzymkach czy innych wydarzeniach religijnych.

– Proszę przyjąć najwyższe wyrazy wdzięczności dla Księdza Dziekana Proboszcza Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej za to, że dając chrześcijańskie miłości bliźniego troszczy się również o krzewienie miłości ojczyzny – stwierdził senator Grzegorz Bierecki.

Przypomnijmy, że na mocy konstytucji to właśnie Senat sprawuje opiekę nad Polonią i Polakami na wychodźstwie.

– Bezcenna praca Księdza Dziekana z młodzieżą, w szczególności w harcerzami, jest świadectwem dalekowzrocznego myślenia o przyszłości naszej wspólnoty. Szczególne wyrazy uznania należą się za wsparcie Polonii i Polaków mieszkających na Wschodzie – dodawał parlamentarzysta.

– Wszystkim, co Ksiądz Dziekan uczynił, dobrze zasłużył się Ojczyźnie – puentował.

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info