Są na listach z PSL, chcą sprzedawać polską ziemię obcym!

Nowym specem gospodarczym Trzeciej Drogi i kandydatem do Sejmu koalicji stworzonej przez PSL i Polskę 2050 Szymona Hołowni został Ryszard Petru. Na starcie stwierdził, że jest za sprzedażą ziemi obcokrajowcom, przeciwko trzynastej i czternastej emeryturze. Pensje minimalne powinny być według niego ustalane regionalnie. Czyli np. w Warszawie ma być ona ustawowo wyższa, niż u nas na Południowym Podlasiu. Warto wiedzieć, że każdy głos na listę Trzeciej Drogi, na przykład na lokalnego samorządowca z naszego regionu, będzie głosem torującym drogę do Sejmu Ryszardowi Petru i wielu innym ludziom jego pokroju, których w egzotycznej koalicji nie brakuje.

– Co do zasady powinno być tak, że ziemia jest po prostu towarem i można ją kupować bez względu, czy jest się cudzoziemcem czy Polakiem – powiedział w radiu RMF FM kandydat Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu z Warszawy Ryszard Petru. Dopytywany, czy również obcokrajowcom stwierdził, że „oczywiście” i podkreślił, że nie ma powodów, aby ograniczać handel ziemią.

– Jedyne, co trzeba zrobić, to muszą być służby specjalne, muszą kontrolować to, aby te zakupy nie były dokonywane przez obce nam służby, mówię o na przykład wschodnich – powiedział Petru.

Ryszard Petru powiedział, że wstąpił do Polski 2050 Szymona Hołowni. To partia, która tworzy koalicję Trzecia Droga z Polskim Stronnictwem Ludowym. Na ogólny wynik listy ma wpływ łączna liczba głosów otrzymana w całej Polsce. Nie ma znaczenia, czy zagłosujemy na człowieka Hołowni czy Kosiniaka-Kamysza, nie ma znaczenia, czy będzie to głos na Joannę Muchę w Lublinie, czy na polityka PSL w Międzyrzecu, Radzyniu czy Parczewie. Na końcu skorzystać może i tak Petru, bo jeśli Trzecia Droga przekroczy 8 procent poparcia i wejdzie do Sejmu to raczej powinien znaleźć się tam popularny i medialny polityk taki jak Ryszard Petru.

– Uważam, że jako szeroko rozumiana opozycja może wygrać te wybory w wariancie, kiedy Trzecia Droga jest na podium, na trzecim miejscu, wygrywa z Konfederacją i bierze odpowiedzialność za gospodarkę w przyszłym rządzie – mówił Ryszard Petru.

Jaka ma być ta „odpowiedzialność za gospodarkę”? Zdaniem Petru trzeba zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 62 roku życia. Pensja minimalna powinna być ustalana w zależności od regionu i liczona na podstawie kosztów życia. Mieszkasz w Białej Podlaskiej? Masz z automatu zarabiać mniej, niż w Poznaniu, Krakowie czy Wrocławiu. Zdaniem Petru naszym seniorom nie należy wypłacać trzynastej i czternastej emerytury.

– Zamiast 13. emerytury zróbmy sobie podwyżkę o 100 zł miesięcznie, ale żadnych prezentów od rządu – powiedział Petru.

 

Źródło: RMF FM Autor: red.
Fot. facebook.com/PetruRyszard/