100 konkretów Donalda Tuska. Poseł Stefaniuk świetnie to podsumował

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk postanowił odnieść się do nowych konkretnych propozycji zapowiedzianych przez Prawo i Sprawiedliwość. Tusk poinformował, że na sobotniej konwencji przedstawi 100 konkretów na pierwsze 100 dni jego rządów. Do zapowiedzi byłego premiera odniósł się poseł Dariusz Stefaniuk, który w precyzyjny sposób podsumował, co znaczą dla PO jej konkrety. Co więcej użył w tym celu wypowiedzi samego Donalda Tuska.

– Dzięki Donaldzie Tusku za szczerość. Szkoda że nieczęsto Ci się to zdarza – napisał na Twitterze Stefaniuk, udostępniając jedną z wcześniejszych wypowiedzi samego Tuska.

I trzeba przyznać, że przekaz Tuska jest pod tym względem całkowicie jasny. Czegokolwiek nie obieca i tak tego nie zrealizuje.

– Co Wam po moich konkretach, jeśli będziecie widzieli gołym okiem, że i tak niczego nie przeprowadzę – mówił niedawno Donald Tusk.

I może lepiej, żeby lider PO nic nie robił, bo jego aktywność dopiero może być niebezpieczna.

Zwrócił na to uwagę premier Mateusz Morawiecki, który jasno ocenił propozycje lidera opozycji.

-Zapowiadane przez Donalda Tuska sto konkretów to konkrety wstydu. To sto spraw, z których ponad 90 proc. nie potrafił lub nie chciał załatwić – podsumował premier Mateusz Morawiecki. To, co Tusk zrealizował to m.in. wyższy wiek emerytalny, podwyższenie VAT, wyprzedaż państwowego majątku – wskazał szef rządu.

– Lepiej, żeby Tusk zostawił swoje konkrety dla siebie i swoich kolegów. To mrzonki. O Polaków najlepiej zadba rząd Prawa i Sprawiedliwości – zaznaczył premier Morawiecki.