Nikt nie zrobił więcej dla polskiej wsi. „Zawsze wywiązywaliśmy się z naszych obietnic”

– Żadne inne ugrupowanie nie zrobiło tak wiele dla polskiej wsi, rodzimego rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, co Prawo i Sprawiedliwość. Zawsze wywiązywaliśmy się z naszych obietnic wyborczych i wywiążemy się z nich, jeśli w nadchodzących wyborach obdarzycie nas Państwo swoim zaufaniem, także i tym razem – napisał do uczestników dożynek gminy Radzyń Podlaski prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

List od lidera Zjednoczonej Prawicy odczytał podczas uroczystości senator Grzegorz Bierecki. Jarosław Kaczyński podziękował rolnikom za ich codzienny trud. – Ta szlachetna praca stanowi tytuł do jak najbardziej uzasadnionej dumy – podkreślił prezes PiS, zauważając, że PiS jest jedyną partią, która realnie stara się rozwiązywać trudności, z jakimi muszą borykać się rolnicy.

– Wprowadziliśmy choćby dopłaty do zbóż, paliwa rolniczego, jako jedyni w Unii do mokrej kukurydzy, czy dla producentów trzody chlewnej. Uruchomiliśmy kredyty płynnościowe i skupowe. Wspieramy rozbudowę infrastruktury magazynowej czy rozwój biogazowni rolniczych – napisał Jarosław Kaczyński. – Pragniemy odbudować polskie przetwórstwo. Powołaliśmy komisje do oszacowania skutków suszy. Uchwaliliśmy ustawę o Funduszu Ochrony Rolnictwa. Trzeba podkreślić, iż wiele z tych działań jest owocem dialogu, jaki prowadzimy z rolnikami – dodawał.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że jego ugrupowanie nie zamierza spoczywać na laurach a rozmowy z rolnikami przynoszą kolejne pomysły, które będą realizowane.

– Dobrze zatem wiemy, że jak dużo mamy jeszcze do zrobienia. Ale też chciałbym powtórzyć, że żadne inne ugrupowanie nie zrobiło tak wiele dla polskiej wsi, rodzimego rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, co Prawo i Sprawiedliwość. Naszym celem jest doprowadzenie do pełnego wyrównania sytuacji materialnej rodzin mieszkających na wsi, w tym uprawiających ziemię, w porównaniu do rodzin z dużych miast. Ta różnica, choć wciąż istnieje, ciągle się zmniejsza i osiągnięcie celu jest już nieodległe. Przeznaczamy na to ogromne, z roku na rok rosnące, środki – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Rolnicy wysłuchali odczytywany przez senatora Grzegorza Biereckiego list w skupieniu, a jego puentę przyjęto gorącymi brawami.

– Jesteśmy formacją wiarygodną. Zawsze wywiązywaliśmy się z naszych obietnic wyborczych i wywiążemy się z nich – jeśli w nadchodzących wyborach obdarzycie nas Państwo swoim zaufaniem – także i tym razem. Dla dobra polskiej wsi! – stwierdził, pozdrawiając uczestników dożynek prezes Jarosław Kaczyński.