Konfederacja chce podnieść wiek emerytalny? Bosakowi przeszkadza, że kobiety pracują krócej

Konfederacja w końcu przestała udawać. Jeden z liderów formacji i jej były kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak, oświadczył na antenie PolsatNews, że Konfederacja rozważa podniesienie wieku emerytalnego. Nie podoba mu się, że kobiety mogą przechodzić na emeryturę wcześniej.

– Przede wszystkim jako mężczyzna mam duży problem z tym, że mamy tak ogromną różnicę wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Kobiety żyją dłużej i przechodzą na emerytury wcześniej. To powoduje, że otrzymują niższe emerytury, ale dodatkowo przede wszystkim to powoduje, że znaczną część swojego życia niestety są na tej emeryturze, a nie czynne zawodowo – powiedział w rozmowie z PolsatNews Krzysztof Bosak.

Lider narodowców jest przekonany, że podniesienie wieku emerytalnego jest nieuniknione. Można zatem spodziewać się, że w sytuacji, gdyby po wyborach do władzy doszła Platforma Obywatelska, Konfederacja poparłaby ich inicjatywę.

– Uważam, że niezależnie kto będzie w Polsce rządził, to nas to niestety nie ominie. Jeżeli ludzie żyją coraz dłużej, jeżeli mamy coraz większe wydatki, bo np. oczekiwany standard ochrony zdrowia rośnie, kto za to ma płacić? – tłumaczył Bosak.

Przypomnijmy, że PO już raz podniosła wiek emerytalny, mimo że zapowiadała, że tego nie uczyni. Teraz liderzy PO również przekonują, że nie zamierzają wydłużać lat pracy Polaków, ale można spodziewać się, że i tym razem nie dotrzymają słowa.

Jedynym gwarantem funkcjonowaniem obecnego rozwiązania jest zwycięstwo wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. To właśnie rząd formacji Jarosława Kaczyńskiego cofnął szkodliwą reformę, którą Tusk konsultował z Angelą Merkel. Dziś prezes Kaczyński zapewnia, że nigdy w tej sprawie nie będzie słuchał głosu obcych państw, tak jak to miało miejsce za rządów Platformy. Decyzję o tym, jaki ma być wiek emerytalny w Polsce podejmą Polacy w referendum, które będzie mieć miejsce 15 października. O tym mówi również najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości:

 

Fot. Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 Internationa/ Silar