Już dziś otwarcie nowego centrum handlowego w Białej Podlaskiej. Dlaczego prezydent Litwiniuk przez lata opóźniał inwestycję?

Już dziś w Białej Podlaskiej zostanie otwarte nowe centrum handlowe – Karuzela. To nowoczesny obiekt, w którym prace może znaleźć nawet kilkaset osób. Dlaczego przez lata włodarzom miasta nie zależało na szybkim powstaniu Karuzeli?

13 września przy ulicy Sportowej 2 mieszkańcy po raz pierwszy będą mogli zrobić zakupy w nowym centrum handlowym. Jesteśmy przekonani, że w uroczystym otwarciu obiektu będą uczestniczyły władze miasta z prezydentem Michałem Litwiniukiem na czele. To przecież doskonała okazja, by pokazać wyborcom swoją uśmiechniętą twarz i pochwalić się kolejną nową inwestycją.

Problem w tym, że Karuzela powstawała bardzo długo, a jej otwarcie było wielokrotnie przesuwane. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że realizację inwestycji miało blokować Miasto, chroniąc w ten sposób największe dotychczas centrum handlowe w Białej Podlaskiej i jego właściciela przed konkurencją.

– Inwestycja stanęła ze względów administracyjnych, mieliśmy sprawę w sądzie, ale ją wygraliśmy i możemy kontynuować budowę – mówił dwa lata temu w rozmowie z podlaski.info Marceli Maćkiewicz reprezentujący inwestora, informując wówczas, że otwarcie planowane jest na 2022 rok.

I tego terminu nie dało się utrzymać.

Najnowocześniejszy obiekt w mieście

W końcu, po perturbacjach i rzucaniu kłód pod nogi inwestora, nowe centrum handlowe jest już gotowe.

– Jest to obiekt zapewniający w Białej Podlaskiej najszerszą ofertę zakupową. Klienci będą mieli do swojej dyspozycji salony popularnych i lubianych marek, w tym: Reserved, Sinsay, House, Cropp, CCC, Pepco, 4F, Media Expert, Martes Sport, Rossmann czy keas. Z pewnością ogromnym zainteresowaniem kupujących cieszyć się będą sklepy marek, które do chwili obecnej nie były dostępne w mieście – New Yorker, HalfPrice, Apart, Home&You, Douglas, Dealz, Action, Tedi czy Kakadu Zoo. Na terenie kompleksu w najnowszym koncepcie zostanie otwarty także supermarket sieci Lidl. Z kolei klienci poszukujących modnych mebli i artykułów wyposażenia domu, będą mogli odwiedzić pełnowymiarowy i jedyny w najbliższym regionie sklep meblowy Agata o powierzchni ponad 7 000 mkw. To jednak nie koniec niespodzianek. Do końca roku planowane jest otwarcie sklepu Bricomarché, który zapewni ok. 25 tysięcy produktów z działów majsterkowanie, budowanie, dekoracja i ogród – zapewnia Estera Niedźwiedź, przedstawiciel inwestora.

Park handlowy Karuzela zaoferuje swoim zmotoryzowanym gościom 930 miejsc parkingowych i będzie to jednocześnie największy parking w mieście.

Dlaczego z tak atrakcyjną ofertą trzeba było czekać tak długo?

Rywal kolegi prezydenta

Dotychczas mieszkańcy Białej Podlaskiej, planując wizytę w centrum handlowym, mieli do wyboru odwiedzenie obiektu Rywal przy ulicy Brzeskiej. Jego właścicielem jest Bartłomiej P., wpływowy biznesmen z Południowego Podlasia, który według prokuratury miał doprowadzić co najmniej 177 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości co najmniej 1,7 mln zł. Sprawa przeciwko P. i jego czterem wspólnikom toczy się obecnie przed Sądem Okręgowym w Rybniku. Jak poinformował nas  Prezes Sądu Okręgowego w Rybniku sędzia Bartłomiej Witek, sprawa znajduje się obecnie na etapie przygotowania do posiedzenia organizacyjnego. Względem Bartłomieja P. został zastosowany dozór policji, poręczenie majątkowe oraz zabezpieczenie majątkowe.

W czasie kampanii przed ostatnimi wyborami samorządowymi w CH Rywal polował (z cukierkami) na wyborców Michał Litiwniuk i jego ludzie. Wielki bilboard ówczesnego kandydata został rozpostarty na chińskim kontenerze ustawionym przed galerią Bartłomieja P.

Czy relacje prezydenta z Bartłomiejem P. mogły wpłynąć na opóźnienia w oddaniu Karuzeli?