Ekopracownia w Rogoźnicy. Wielki sukces szkoły im. Janusza Kusocińskiego

Ważne wydarzenie w historii szkoły w Rogoźnicy (powiat bialski). Dzięki państwowym środkom stworzyła ona nowoczesną pracownię przyrodniczą. Dzisiaj, z udziałem m.in. senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka, odbyła się jej uroczysta inauguracja.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy otrzymała środki na projekt  „Ekopracownia – Zielone Serce Szkoły” w programie Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Dofinansowanie zapewniły Wojewódzki oraz Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dotacja wyniosła w sumie 50 tysięcy złotych. Dzięki Ekopracowni uczniowie z Rogoźnicy będą w nowoczesny sposób poznawać rozmaite zagadnienia związane z przyrodą i koniecznością dbania o nią.

W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli senator Grzegorz Bierecki, poseł Dariusz Stefaniuk, radna sejmiku wojewódzkiego Barbara Barszczewska a także wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. Gratulacje za świetną robotę na rzecz dzieci z Rogoźnicy przyjmowała dyrektor szkoły Dorota Herda.

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info