Nowy ambulans w bialskim pogotowiu!

Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej w sierpniu zakończyła postępowanie przetargowe w sprawie zakupu nowego ambulansu z profesjonalnym wyposażeniem medycznym. Dzięki temu placówka otrzyma go jeszcze w październiku tego roku.

18 sierpnia dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej Igor Dzikiewicz podpisał umowę z firmą „RATOWNIK-AMBULANSE Sp. z.o.o. z siedzibą w Lesznowoli na zakup nowoczesnego ambulansu. Zamówiony pojazd typu C (najbardziej zaawansowany rodzaj ambulansu) to jednostka, która została skonstruowana i wyposażona do transportu, zaawansowanego leczenia oraz monitorowania pacjentów.

Wyprodukowany został na bazie pojazdu Renault Master z 2023 r. Posiada silnik diesel o mocy 165 koni mechanicznych. Jest częściowo wyposażony. W ramach umowy z wykonawcą zakupiono: środki łączności, nosze główne, transporter noszy głównych, ssak przenośny akumulatorowy sieciowy, ciśnieniomierz stacjonarny, plecak reanimacyjny, torbę opatrunkową, zestaw kołnierzy uniwersalnych, latarki czołowe oraz respirator.

Droższy, zaawansowany sprzęt typu defibrylator czy urządzenie do automatycznej kompresji klatki piersiowej zostanie wyposażony ze starszego ambulansu. Nowy ambulans wykorzystywany będzie jako środek transportu na miejsce nagłego zachorowania albo wypadku. Przeznaczony będzie ponadto do udzielania pomocy, przewozu chorych lub rannych z miejsca zdarzenia do szpitala, a często również do transportów medycznych i międzyszpitalnych, a także zabezpieczania imprez masowych.

Wartość całej umowy opiewa na kwotę 588 222, 65 zł brutto. Kwota pochodzi w całości z budżetu pogotowia w Białej Podlaskiej. Umowny termin dostawy ambulansu nastąpi w połowie października bieżącego roku.