Skandal. Lider PSL dał publiczne pieniądze na paszkwil Holland!

Na polskich strażników granicznych, żołnierzy i policjantów strzegących granico napluto za publiczne pieniądze! Film Agnieszki Holland „Zielona Granica” sfinansowano m.in. ze środków miasta stołecznego Warszawy i województwa mazowieckiego. W tym pierwszym rządzi Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej. Na Mazowszu od dawna rękę trzyma zaś jeden z liderów PSL Adam Struzik. Kandydaci PO i Trzeciej Drogi (PSL + Polska 2050 Hołowni) powinni stanąć twarzą w twarz ze swoimi wyborcami z Południowego Podlasia i wytłumaczyć tę hańbę.

Mazowiecki i Warszawski Instytut Filmowy dofinansował „Zieloną Granicę” Agnieszki Holland kwotą 300 tysięcy złotych. Przedstawiający strażników granicznych jako sadystów, pijaków i ciemniaków film – a to niespodzianka – wsparli finansowo także Niemcy z telewizji ZDF.

Do skandalu nawiązał poseł Dariusz Stefaniuk, który umieścił w swoich mediach społecznościowych bardzo ważny przekaz. Poseł nie tylko skomentował paszkwil ulubionej reżyserki opozycji, ale zadał kluczowe pytanie do polityków PSL i PO z naszego regionu.

– Mam pytanie do kandydatów Platformy Obywatelskiej: pana Stanisława Żmijana, pana Macieja Buczyńskiego, pana Edwarda Borodijuka ale także kandydatów Trzeciej Drogi: pana Sławomira Sosnowskiego, pana Arkadiusza Maksymiuka, pana Marka Sulimy. Szanowni Panowie, fajnie na festynie zrobić sobie zdjęcie z mundurowymi, ale czy nie wstyd wam, że dzisiaj to wasi liderzy finansują taki ohydny film, który szkaluje dobre imię naszych braci, naszych sióstr, naszych matek, naszych ojców, naszych przyjaciół, którzy 24 godziny na dobę bronią polskiej granicy. Bronią polskiej granicy, żebyście wy mogli spać spokojnie – powiedział Dariusz Stefaniuk.

Nawiązał też do zbliżającego się marszu Tuska i innych krzykliwych imprez opozycji, słusznie zastanawiając się, jak Żmijanowi, Buczyńskiemu, Borodijukowi nie będzie wstyd pokazać się w tej sytuacji koło Trzaskowskiego i Tuska a Maksymiukowi, Sosnowskiemu czy Sulimie bratać się z marzącymi o koalicji z Platformą liderami Trzeciej Drogi.

– Czy nie będzie wam wstyd, jako reprezentantom tego regionu? – pyta Stefaniuk.

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. YT/Patryk Jaki