Ważne poparcie dla PiS i senatora Biereckiego. Byli więźniowie polityczni: „Współpracownik Lecha Kaczyńskiego, na pewno nie zawiedzie”

Zrzeszające więźniów politycznych z czasów komunizmu Stowarzyszenie „Godność” apeluje o masowy udział w wyborach i referendum oraz o głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość. Stowarzyszenie udzieliło także indywidualnego poparcia tym kandydatom, którzy są najbliżsi wartościom reprezentowanym przez bohaterów „Solidarności”. Wśród kilku polityków wyróżnionych w ten sposób znalazł się senator Grzegorz Bierecki.

Stowarzyszenie „Godność” nazywa senatora Grzegorza Biereckiego „przyjacielem i doradcą gdańskiego środowiska byłych więźniów politycznych”. Członkowie „Godności” podkreślają, że nasz parlamentarzysta był jednym z najbliższych współpracowników Lecha Kaczyńskiego, począwszy od roku 1990, czyli ich wspólnej działalności w Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

„Działacz gospodarczy, współzałożyciel i animator sieci Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, czego zwieńczeniem było m.in. przewodniczenie Światowemu Związkowi Kas Kredytowych. Jako senator skutecznie wspiera rozwój swojego regionu wyborczego” – czytamy w oświadczeniu sygnowanym przez zarząd Stowarzyszenia „Godność”.

– Jestem poruszony, to wielki honor i zaszczyt. Stowarzyszenie „Godność” skupia ludzi, którzy zapłacili za walkę z komunizmem wielką cenę, cenę wolności. Nie chcieli za to zaszczytów ani pieniędzy, upominali się o pamięć prawdziwych bohaterów „Solidarności”, tak często szarganą i wymazywaną w czasach III RP. Z wdzięcznością przyjmuję słowa wsparcia, jestem dumny, że mogę się nazywać przyjacielem środowiska skupionego wokół Czesława Nowaka – powiedział nam senator Grzegorz Bierecki. Dzisiejszy parlamentarzysta był więziony za działalność opozycyjną w latach 80. Za walkę z komunizmem Grzegorz Bierecki otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności.

Spośród kandydatów do Senatu, poza senatorem Biereckim, działacze niepodległościowi poparli szczególnie Natalię Nitek-Płażyńską i Roberta Mamątowa. Do Sejmu „Godność” rekomenduje posła Kacpra Płażyńskiego, Kazimierza Smolińskiego, legendarnego bojownika „Solidarności” Adama Borowskiego, szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka a także Adama Gajkowskiego.

– Polecamy te osoby szczególnie, bo wiemy, że nie zawiodą – informują członkowie zarządu „Godności” z bohaterem „Solidarności”, kawalerem Orderu Odrodzenia Polski Czesławem Nowakiem na czele.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM

„15 października 2023 r., w nadchodzących wyborach zdecydujemy, czyja i jaka będzie Polska. Nasza Ojczyzna nie może dostać się w ręce ludzi nieodpowiedzialnych lub o niejasnych intencjach. „Bezpieczna Przyszłość Polaków” – to nie tylko hasło. To konieczność, którą zagwarantować może jedynie Zjednoczona Prawica. 31 sierpnia 2023, w kolejną rocznicy zwycięskich strajków „Solidarności”, wydaliśmy jasne stanowisko w tej sprawie” – czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia „Godność”.

„Równocześnie odbędzie się referendum o fundamentalnym znaczeniu dla przyszłości państwa oraz jego obywateli. I tylko mocna odpowiedź: „4 x NIE” zamknie definitywnie drogę do ewentualnych, po wyborach, szkodliwych zmian w obowiązującym systemie prawnym – możliwych przecież ze strony ugrupowań powolnych obcym wpływom” – podkreślają antykomunistyczni opozycjoniści.

„Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, jeszcze raz zwracamy się do wszystkich Polaków dobrej woli, do byłych i obecnych członków wielomilionowej kiedyś „Solidarności:, którą współtworzyliśmy, i za którą szliśmy do więzień… Opozycja, aby wygrać wybory i zablokować referendum, stosuje zastraszanie i kłamstwa na niespotykaną dotąd skalę. Trzeba to wytrzymać, nie dać się zastraszyć – pójść do urn, wziąć też udział w referendum. I zwyciężyć!” – czytamy w oświadczeniu.

„W imię tamtych ideałów głosujmy na listę nr 4 – Prawa i Sprawiedliwości, gromadzącą wszystkich kandydatów Zjednoczonej Prawicy. A popierając w nadchodzących wyborach jej program oraz wszystkich jej kandydatów, Stowarzyszenie „Godność” prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na wartościowe osoby związane z jego środowiskiem” – apelują członkowie „Godności”.

 

 

 

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. KPRP, IPN