Mój Dom  

Nadeszła jesień, warto więc pomyśleć o ubezpieczeniu majątku, który o tej porze roku może być szczególnie narażony na działanie intensywnych zjawisk pogodowych. SALTUS Ubezpieczenia proponuje kompleksowe podejście do sprawy i zakup polisy ubezpieczeniowej nie tylko domu czy mieszkania, lecz także altan ogrodowych, domków letniskowych czy nagrobków bliskich.

 Pogoda o tej porze roku szczególnie naraża nasz dobytek na straty. W tym okresie więcej jest także włamań i kradzieży, rośnie liczba zalań czy pożarów. Warto mieć to na względzie i oprócz mieszkania czy domu ubezpieczyć także domek letniskowy czy budynki gospodarcze. Na zniszczenia lub dewastacje narażone są też groby naszych bliskich, a ich odnowa jest często bardzo kosztowna. SALTUS Ubezpieczenia oferuje więc kompleksowe ubezpieczenie Mój Dom.

Ubezpieczenie mieszkaniowe Mój Dom od SALTUS Ubezpieczenia to oferta bardzo szeroka. Oprócz podstawowego zakresu obejmuje dodatkowe opcje – warto je wziąć pod uwagę lub przynajmniej na ich podstawie zobaczyć, na jakie szkody możemy być narażeni. Polisa Mój Dom obejmuje ochroną:

  • dom jednorodzinny lub mieszkanie wraz ze stałymi elementami wyposażenia, takimi jak np. drzwi, podłogi, zabudowa kuchenna czy inne stałe meble;
  • ruchomości domowe, np. sprzęt elektroniczny czy urządzenia domowe typu AGD;
  • zewnętrzne stałe elementy domu lub mieszkania, np. anteny satelitarne, kolektory słoneczne czy markizy;
  • dom jednorodzinny w budowie.

Do podstawowej polisy ubezpieczenia warto dokupić dodatkowe opcje, które ochroną obejmują szyby czy płytę grzewczą w przypadku stłuczenia lub pęknięcia, a także ryzyko włamania z kradzieżą lub dewastacją mienia.

SALTUS Ubezpieczenia umożliwia także dodatkowe ubezpieczenie domku letniskowego oraz budynków gospodarczych, a także zabudowy ogrodowej, takiej jak ławki, fontanny, składziki czy elementy oświetlenia zewnętrznego.

Często się zdarza, że kiedy przed świętem zmarłych udajemy się na cmentarze, by posprzątać groby rodzinne, zastajemy zniszczony pomnik nagrobny. Przyczyną szkody zwykle są siły natury powodujące powalenia drzew czy powodzie, ale niestety także ludzie. Polisa SALTUS Ubezpieczenia umożliwia objęcie ochroną nagrobków naszych bliskich. Dzięki niej można liczyć na środki, które pozwolą na przeprowadzenie kosztownej naprawy. Z tego powodu opcja ta jest coraz częściej kupowana przez ubezpieczających mieszkania.

Warto także pomyśleć o rozszerzeniu ubezpieczenia mieszkaniowego o pakiet assistance – jest to szereg usług fachowców, którzy pomogą w razie usterek, na przykład cieknącej rury, awarii instalacji elektrycznej albo zacinającego się zamka w drzwiach. Pakiet dostępny jest w dwóch zakresach: podstawowym, który obejmuje na przykład pomoc hydraulika, szklarza, elektryka, oraz rozszerzonym, obejmującym także pokrycie kosztów materiałów i części zamiennych wykorzystywanych przez zamówionych specjalistów.

Ważnym uzupełnieniem polisy Mój Dom jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), które sprawdza się, gdy zostanie wyrządzona krzywda osobie trzeciej. Taką szkodą może być na przykład zalanie mieszkania sąsiada, stłuczenie mu szyby przez nasze dzieci bawiące się na podwórku czy zanieczyszczenie spowodowane przez zwierzęta domowe. Dzięki tej opcji nie musimy pokrywać szkód z własnej kieszeni, bo zajmie się tym ubezpieczyciel.

 

Ubezpieczenie Mój Dom dostępne jest w placówkach Stefczyk Finanse, których pracownicy udzielą wszelkich informacji i dobiorą najkorzystniejszy wariant ubezpieczenia mieszkaniowego.

 

Źródło: artykuł sponsorowany/ Saltus
Fot. Pixabay/ zdjęcie poglądowe