Dariusz Stefaniuk pyta: co zrobiłby Tusk i egzotyczna koalicja?

– Wojna na Ukrainie, inwazja imigrantów na granicy z Białorusią, kryzys energetyczny, inflacja, światowa pandemia. Zastanawialiście się, jak na takie wszystkie wyzwania zareagowałby Tusk i jego koalicja chaosu? – pyta Polaków premier Mateusz Morawiecki w najnowszym spocie wyborczym PiS. Do pytania dołącza się poseł Dariusz Stefaniuk – co zrobiłaby ta egzotyczna koalicja?

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało najnowszy spot wyborczy, w którym pyta Polaków o to, czy Donald Tusk jest w stanie być premierem na trudne czasy.

– Wojna na Ukrainie, inwazja imigrantów na granicy z Białorusią, kryzys energetyczny, inflacja, światowa pandemia. Zastanawialiście się, jak na takie wszystkie wyzwania zareagowałby Tusk i jego koalicja chaosu? Przecież już to wiemy. Jak był kryzys, to zamiast pomóc ludziom, podniósł wiek emerytalny, podniósł podatek VAT, podniósł składkę do ZUS” – powiedział w spocie premier Mateusz Morawiecki.

Premier przypomniał  także, że „zamiast budować ich oszczędności, to zabrał Polakom środki z OFE” i że „zamiast chronić Polaków tarczą, to podniósł im VAT”.

– Zrobił tak wtedy, zrobi i teraz. Koalicja chaosu utknie w debatach i politycznej wojnie a ludzie nie doczekają się pomocy. Sprawne działanie, dotrzymywanie słowa, reakcje na wyzwania i problemy – to podstawowa zasada działania Prawa i Sprawiedliwości” – ocenił premier.

Mateusz Morawiecki wskazał, że PiS, w przeciwieństwie do PO, ma „konkretny plan dla Polski – emerytury stażowe, program modernizacji osiedli z wielkiej płyty, tysiące inwestycji w wygodniejsze życie w każdej gminie w Polsce”.

„Odrzuć chaos i wybierz PiS. Tylko PiS może powstrzymać chaos” – stwierdził premier.

Do spotu premiera dołączył się parlamentarzysta reprezentujący Południowe Podlasie, Dariusz Stefaniuk, który ocenił, jak Tusk i jego ekipa zachowaliby się w sytuacji wyzwań, przed którymi stanął rząd Prawa i Sprawiedliwości.

– Zostawiliby ludzi samych sobie, tak jak to zrobili wówczas, gdy rządzili – argumentuje były prezydent Białej Podlaskiej.