Policjant z Międzyrzeca wśród najlepszych w województwie!

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Wyniki testu wiedzy oraz punkty przyznane za prezentowane umiejętności podczas symulacji pełnienia służby na stanowisku kierowania wyłoniły zwycięzców. III miejsce zajął podkom. Mariusz Paluszkiewicz pełniący na co dzień służbę w komisariacie w Międzyrzecu Podlaskim.Serdecznie gratulujemy!!!

Przez dwa ostatnie dni w siedzibie Komisariatu I Policji w Lublinie trwały wojewódzkie eliminacje do III Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, których celem było wyłonienie najlepszego dyżurnego lubelskiego garnizonu Policji.

Pod okiem komisji konkursowej zawodnicy przystąpili wczoraj do części praktycznej obejmującej symulację pracy dyżurnego na stanowisku kierowania. W tej konkurencji kluczowe było podejmowanie właściwych decyzji pod presją czasu, zadysponowanie służb na miejsce zdarzenia przy jednoczesnej obsłudze środków łączności i systemów informatycznych. Dziś z kolei dyżurni rozwiązywali test wiedzy ogólnopolicyjnej.

Wyniki testu oraz punkty przyznane za zaprezentowane umiejętności wyłoniły zwycięzców. Najlepszym dyżurnym lubelskiego garnizonu Policji został asp. szt. Kamil Lekan z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. II miejsce zajął podinsp. Robert Porębski z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Na podium znalazł się rónież funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Trzecie miejsce zajął podkom. Mariusz Paluszkiewicz Funkcjonariusz na co dzień pełni służbę jako dyżurny w Komisariacie Policji w Międzyrzecu Podlaskim.

Laureaci turnieju otrzymali puchary oraz dyplomy. Wręczył je policjantom Komendant Komisariatu I Policji w Lublinie nadkom. Adam Beczek oraz Naczelnik Sztabu Policji KWP w Lublinie podinsp. Piotr Wolak.

Serdecznie gratulujemy! Zwycięzca szczebla wojewódzkiego będzie reprezentował garnizon lubelski w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w dniach 22-24 listopada w Szkole Policji w Katowicach.