Ponad 15,5 mln złotych dla Parczewa. Duże pieniądze dla strefy przemysłowej

Niedawno informowaliśmy o gigantycznych pieniądzach, które popłyną do naszego regionu w ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (RPIS). W ramach tej edycji nasz region dostanie prawie 350 mln. złotych dofinansowania na nasze lokalne inwestycje. Oprócz tego dodatkowa kwota z tego programu została przyznana Miastu Parczew na rozwój strefy przemysłowej – Parczew Polna. Chodzi o 15 680 000,00 zł!

Podczas specjalnej konferencji prasowej parlamentarzyści z Południowego Podlasia, senator Grzegorz Bierecki i poseł Dariusz Stefaniuk, a także przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Jerzy Szwaj przekazali burmistrzowi Parczewa Pawłowi Kędrackiemu symboliczny czek.

– To świetna wiadomość dla mieszkańców miasta i całej okolicy. Jestem przekonany, że pieniądze przekazane przez rząd, o które z wielkim zapałem zabiegał burmistrz Paweł Kędracki, przyczynią się do stworzenia wielu miejsc pracy i rozwoju miasta i regionu. Po raz kolejny widzimy, że rząd w przeciwieństwie do ekipy Tuska, PO-PSL, traktuje wschodnią Polskę tak,  jak ona na to zasługuje. Tu dobrze pamiętamy, co mówiono o naszych wschodnich województwach kilka lat temu. Pamiętamy, jak bez mrugnięcia okiem, lekką ręką zaniechano jej obrony, jak ignorowano potrzeby mieszkańców. Po 2015 roku to się zmieniło, czego przykładem są środki na rozwój strefy przemysłowej w Parczewie. Dziś Tusk mówi, że będzie troszczył się o Polskę Wschodnią, ale w tym, jak we wszystkich swoich obietnicach jest niewiarygodny. Powrót jego ekipy do władzy, to powrót chaosu i państwa z dykty – powiedział senator w Grzegorz Bierecki w rozmowie z naszym portalem.

Radości z przekazania funduszy nie krył tez burmistrz Paweł Kędracki, który podkreślił, że pieniądze te zostaną dobrze wykorzystane i staną się impulsem do rozwoju miasta i regionu. Z kolei przewodniczący Szwaj podkreślił znaczenie stref przemysłowych dla rozwoju.

– Strefy przemysłowe umożliwiają prowadzenie działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach, dzięki czemu znacznie poprawiają funkcjonowania znajdujących się na ich terenie przedsiębiorstw. Przyznane dofinansowanie to szansa dla #gminyParczew. Nowe inwestycje przyciągną przedsiębiorców, pomogą rozwinąć eksport i pozwolą stworzyć nowe miejsca pracy dla mieszkańców ziemi parczewskiej – wyjaśnił Jerzy Szwaj.