Nowy ambulans dla Piszczaca i Terespola. Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego w Białej Podlaskiej

W Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej odbyły się obchody Dnia Ratownictwa Medycznego. W tym szczególnym dniu dyrektor Igor Dzikiewicz podziękował wszystkim pracownikom stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej za profesjonalne wypełnianie swoich obowiązków. Podziękował ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarzom, pracownikom technicznym oraz kadrze administracyjnej za codzienny wysiłek pracy, która jest najbardziej odpowiedzialnym zajęciem. Dodał, że ratowanie zdrowia i życia ludzkiego wymaga wiedzy, ale również odwagi oraz poświęcenia.
Dyrektor podkreślał, że stacja pogotowia w Białej Podlaskiej jest najlepszą jednostką w województwie lubelskim, zarówno pod względem organizacyjnym jak i finansowym. Mówił ponadto, że jednostka przoduje w promocji zdrowia i zdrowego stylu życia wśród pracowników. Wspominał między innymi o treningach z samoobrony prowadzonych przez trenera personalnego siłowni w pogotowiu, które cieszą się dużą popularnością wśród pracowników.
Pogotowie Ratunkowe w Białej Podlaskiej zostało niedawno doposażone przez Urząd Wojewódzki w Lublinie w najnowszy sprzęt do ratowania życia. To urządzenia do kompresji klatki piersiowej LUCAS, oraz respiratory medumat o łącznej wartości ponad 160 tys zł. Podczas uroczystości zaprezentowano sprzęt.
W wydarzeniu uczestniczył senator RP Grzegorz Bierecki, który przekazał dwa symboliczne czeki po 600 tys zł. Dzięki uzyskanym funduszom z Funduszu Medycznego zostaną zakupione dwa ambulanse – jeden do Terespola oraz drugi do Piszczaca. Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej wcześniej złożyła dwa wnioski o dofinansowanie zakupu ambulansów.