Próbował podłączyć prąd. Zginął na miejscu.

Wyjaśniamy okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło wczoraj w gminie Tuczna. Z ustaleń mundurowych wynika, że 76-latek został porażony prądem podczas próby wykonania podłączenia przewodu elektrycznego. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Wczoraj około godziny 13.30 dyżurny komisariatu w Wisznicach otrzymał zgłoszenie dotyczące 76-latka, który prawdopodobnie został porażony prądem elektrycznym. Mężczyzna został znaleziony przez członka swojej rodziny na terenie posesji, a do zdarzenia doszło prawdopodobnie podczas próby wykonania podłączenia przewodu elektrycznego. 76-latek poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Czynności na miejscu zdarzenia wykonywaliśmy pod nadzorem prokuratora, decyzję którego ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań.

– Apelujemy o ostrożność i przypominamy: wypadki przy pracach w gospodarstwie domowym są często przyczyną kalectwa lub nawet śmierci. Upadki z wysokości, okaleczenia przez maszyny, przytłuczenia, porażenia prądem to najczęstsze przypadki zagrożeń. Pamiętajmy, że brak ostrożności może doprowadzić do tragedii – przypomina komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.